×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zielone światło dla administracyjnego podziału ruchu w Amsterdamie


Państwa członkowskie Unii Europejskiej formalnie dały zielone światło dla administracyjnego podziału ruchu w Amsterdamie. Dzięki temu port w Lelystad będzie mógł przejąć część połączeń od zatłoczonego lotniska Schiphol.


Dzięki zatwierdzeniu na szczeblu europejskim, port lotniczy w Lelystad będzie wkrótce mógł obsługiwać loty, których Schiphol nie może lub nie będzie obsługiwać z powodu osiągnięcia granicy 500 tys. lotów rocznie.

Wcześniej, dla lotniska w Lelystad przygotowywano różne plany. Na przykład, gdyby projekt administracyjnego podziału ruchu został odrzucony, z lotniska mogłyby korzystać linie nielatające na Schiphol. Teraz jednak nie będzie już takiej konieczności. Wkrótce mają zostać podjęte działania stymulujące przenoszenie lotów do Lelystad, przez niektórych obecnych użytkowników amsterdamskiego portu.


Pomimo zatwierdzenia na szczeblu europejskim nadal istnieją wątpliwości co do tego, kiedy port lotniczy w Lelystad zostanie otwarty dla komercyjnego ruchu lotniczego i jakie linie lotnicze wylądują na nowym lotnisku. Chociaż infrastruktura jest już prawie gotowa, nadal istnieje wiele zastrzeżeń dotyczących poziomu emisji hałasu wokół portu lotniczego i dużych obszarach na północy i wschodzie Holandii.

Jak wcześniej pisaliśmy, ta procedura może zostać wykorzystana w Polsce przy przenoszeniu lotów z Okęcia do Radomia. Przebieg konsultacji i całego procesu, a także finalny werdykt powinien być bacznie śledzony przez polskie władze i przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. 

fot. mat. prasowegość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie