Zielone światło dla administracyjnego podziału ruchu w Amsterdamie

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
26 września 2019 08:01
5 komentarzy
Państwa członkowskie Unii Europejskiej formalnie dały zielone światło dla administracyjnego podziału ruchu w Amsterdamie. Dzięki temu port w Lelystad będzie mógł przejąć część połączeń od zatłoczonego lotniska Schiphol.
Reklama

Dzięki zatwierdzeniu na szczeblu europejskim, port lotniczy w Lelystad będzie wkrótce mógł obsługiwać loty, których Schiphol nie może lub nie będzie obsługiwać z powodu osiągnięcia granicy 500 tys. lotów rocznie.

Wcześniej, dla lotniska w Lelystad przygotowywano różne plany. Na przykład, gdyby projekt administracyjnego podziału ruchu został odrzucony, z lotniska mogłyby korzystać linie nielatające na Schiphol. Teraz jednak nie będzie już takiej konieczności. Wkrótce mają zostać podjęte działania stymulujące przenoszenie lotów do Lelystad, przez niektórych obecnych użytkowników amsterdamskiego portu.


Pomimo zatwierdzenia na szczeblu europejskim nadal istnieją wątpliwości co do tego, kiedy port lotniczy w Lelystad zostanie otwarty dla komercyjnego ruchu lotniczego i jakie linie lotnicze wylądują na nowym lotnisku. Chociaż infrastruktura jest już prawie gotowa, nadal istnieje wiele zastrzeżeń dotyczących poziomu emisji hałasu wokół portu lotniczego i dużych obszarach na północy i wschodzie Holandii.

Jak wcześniej pisaliśmy, ta procedura może zostać wykorzystana w Polsce przy przenoszeniu lotów z Okęcia do Radomia. Przebieg konsultacji i całego procesu, a także finalny werdykt powinien być bacznie śledzony przez polskie władze i przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8f71a 2019-09-30 11:08   
gość_8f71a - Profil gość_8f71a
gość_92e6e - jak to po co? Pieniądze z budżetu to nie sa pieniądze prywatne decydenta. Prywatne,to on dostanie za zamówienia płatne z budżetu od wybranego oferenta. RDO to po prosto możliwość dania zarobić kolejnym firmom, które za takie przysługi odwdzięczają się tym, którzy dali im zarobić. To jest atrakcyjność pracy na państwowym. Możliwość decydowania :-(
gość_92e6e 2019-09-29 18:48   
gość_92e6e - Profil gość_92e6e
Ale po co przekierowac czartery do LCJ, ktore jest gotowe do obslugi. Lepiej wywalic $$$ na RDO. Polska to bogaty kraj.
gość_e2d0b 2019-09-26 20:31   
gość_e2d0b - Profil gość_e2d0b
jjemiolo: co oznacza pojęcie „super szybkie”? Bo jak na razie wypadkach udaje się dogonić czas przejazdu z lat 30-ych, a nie słyszałem żeby miał się jakoś skrócić.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama