Air Astana odebrała pierwszego A321LR

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
24 września 2019 08:46
Linia Air Astana odebrała pierwszego z siedmiu airbusów A321LR. Leasingodawcą jest firma Air Lease Corporation.
Reklama

Pozostałe sześć samolotów ma zostać dostarczonych w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy, w zależności od zdolności produkcyjnych Airbusa w Hamburgu. Air Astana jest pierwszym operatorem tego typu statków powietrznych w krajach WNP.

Nowe A321LR stopniowo zastąpią samolot boeingi 757 wykonujące loty średnio- i długodystansowe do europejskich i azjatyckich portów lotniczych, co znacznie poprawi komfort podróży i zapewni dodatkowe udogodnienia dla pasażerów.

Samolot jest wyposażony w 16 foteli klasy biznesowej i 150 miejsc w klasie ekonomicznej. W klasie biznes siedzenia rozkładają się do pozycji leżącej oraz wyposażone są w indywidualne 16-calowe ekrany.


W klasie ekonomicznej fotele Recaro zapewniają zwiększony komfort podczas długich lotów i są wyposażone w indywidualne, 10-calowe ekrany.

Samolot jest wyposażony w najnowszej generacji silniki Pratt & Whitney, które zmniejszają zużycie paliwa o 20 proc., koszty obsługi technicznej o 5 proc., emisję dwutlenku węgla o 20 proc. i poziom hałasu o 50 proc. w porównaniu z poprzednią generacją samolotów (ceo).

Air Astana eksploatuje obecnie 19 samolotów Airbusa we flocie, w tym osiem A320, cztery A321, trzy A320neo, trzy A321neo i jeden A321LR, a kolejne dziesięć samolotów europejskiego producenta ma być dostarczonych do końca 2020 r.

fot. mat. prasowe
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama