Air India walczy z otyłością pracowników. Zmienia im nawyki żywieniowe

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
23 września 2019 09:36
Linia Air India opracowała specjalną dietę dla swoich pilotów i personelu pokładowego. Niskokaloryczne menu ma pomóc w walce z otyłością, która dotyczy wielu pracowników przewoźnika.
Reklama

Indyjski przewoźnik zmienił posiłki, jakie w trakcie pracy na pokładzie samolotu dostają pracownicy. Od tej pory muszą oni bezwarunkowo przestrzegać ściśle wyznaczonej, niskokalorycznej diety.

Jak donosi "The Independent" nowe menu weszło w życie od 15 września br. Dania mają być lekkie, nisko tłuszczowe oraz zawierać mało cholesterolu. Posiłki mają być przygotowywane zgodnie z kuchnią indyjską, dostępne są także wersje wegańskie. Zmiany żywieniowe zostały wprowadzone bez konsultacji z personelem.

W 2015 r. indyjski przewoźnik zasłynął z badań nadwagi, w których wzięło udział 3500 pracowników, z czego u 600 osób stwierdzono nadwagę. Firma wyznaczyła im termin na schudnięcie, po którym jeśliby nie zmniejszyliby wagi, zostaliby przesunięci na inne stanowiska lub wydaleni z przedsiębiorstwa. Otyłych pracowników linia wysłała na obowiązkową dietę i wyznaczyła im zestaw ćwiczeń, które ci mieli wykonywać przed ponownym przejściem testów. Finalnie 125 członków personelu pokładowego (głównie kobiet) nie podołało wyzwaniu.Otyłość to poważny problem dotykający wielu pracowników personelu pokładowego i kokpitowego. Nadmiar wagi nie tylko utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale może prowadzić także do wielu chorób m.in. układu krążenia, cukrzycy oraz zwyrodnienia stawów. Naukowcy uważają, że otyłość skraca również oczekiwaną długość życia.

Warto dodać, że przyczyną otyłości jest nie tylko brak aktywności fizycznej czy przekarmienie. Może ona wynikać z czynników genetycznych, biologicznych i psychologicznych. Może ją powodować także stres lub niektóre leki.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama