SAS zaprezentował nowe malowanie

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
20 września 2019 09:00
9 komentarzy
Po raz pierwszy od 21 lat, SAS zaprezentował nowy projekt malowania swoich samolotów.
Reklama

Przewoźnik zdecydował się na wprowadzenie zmian w sprzyjającym momencie - aktualnie realizuje bowiem program odnowy floty. Dlatego odświeżone malowanie będzie początkowo cechą rozpoznawczą airbusów A350 oraz airbusów A320neo. Przypomnijmy, że w ramach modernizacji floty krótko- i długodystansowej, SAS do końca 2023 roku odbierze jeszcze 53 A320neo, osiem A350 i trzy A321LR.

- Nowy projekt jest symbolem naszej przyszłości - przyszłości w której SAS stanie się jeszcze bardziej zrównoważoną i konkurencyjną linią, która będzie jednak uwzględniać nasze dziedzictwo. Podróżni ze Skandynawii odnajdą w nowym malowaniu swój dom, podczas gdy podróżni z całego świata spotkają się z rozpoznawalnym nordyckim stylem - mówi Rickard Gustafson, prezes i dyrektor generalny SAS.

Według badań prowadzonych na zlecenie firmy, obecny we wcześniejszym malowaniu niebieski kolor stał się, wraz z logo, głównym znakiem rozpoznawczym SAS. Dlatego przewoźnik zdecydował się położyć jeszcze większy nacisk na te dwa elementy i mocno je wyróżnić.


W nowym malowaniu niebieskiego jest rzeczywiście więcej - nie występuje on jedynie na stateczniku pionowym, a obecny jest także na części kadłuba. Charakterystyczne, pisane kursywą, srebrne logo zyskało większą czcionkę i przyciąga uwagę mocniej niż dotychczas. Linia zrezygnowała też z czerwieni, która dominowała na obudowie silników, aby zharmonizować paletę kolorów i umieściła na brzuchu maszyny duży napis "Scandinavian".


- Kluczowe znaczenie dla udanych relacji z naszymi pasażerami mają tysiące pracowników SAS, którzy każdego dnia zapewniają pasażerom najwyższej klasy usługi i dbają by nasi goście wynosili jak najlepsze doświadczenia z podróży. Są oni twarzą naszej marki, a ich zaangażowanie jest kluczem do dalszego podnoszenia pozycji SAS - dodaje Gustafson.

Z przedstawionych planów wynika, że wszystkie samoloty we flocie przewoźnika zyskają nowe malowanie do 2024 roku.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_f67e6 2019-09-24 00:58   
gość_f67e6 - Profil gość_f67e6
Każda zmiana malowania SAS oznacza smutne rozstanie z doskonałością poprzedniego. To też jest wspaniałe - choć chyba mniej wspaniałe od tego z czerwonymi silnikami. Ale ten srebrny kolor jednak też cudowny!
podly 2019-09-22 23:32   
podly - Profil podly
bardzo fajnie to wygląda, nie ma przesady
gość_cf95f 2019-09-22 01:26   
gość_cf95f - Profil gość_cf95f
można delikatnie i z klasą, a nie biało-czerwony kleks... ale malkontenci i wielbiciele festynu jak zawsze na topie
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama