×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aktywa WOW Air kupione za mniej niż 1/3 ceny wywoławczej


Cena wywoławcza aktywów upadłej islandzkiej linii WOW Air wynosiła 1,5 mln dolarów. Nabywca, firma USAerospace zapłaciła jednak za nie ok. 404 tys. dolarów, czyli mniej niż 1/3 początkowej wartości.


Amerykańska firma zamierzała nabyć aktywa po upadłym islandzkim przewoźniku. Do sfinalizowania transakcji doszło jednak dopiero na początku września br., zaś wcześniej donoszono, że umowa została zerwana z powodu niedokonania płatności w terminie. 

Jak donoszą islandzkie media, cena jaką zapłaciła inwestorka, Michele Ballarin (Roosevelt Edwards), jest ułamkiem wartości, na jaką wcześniej oszacowano wartość marki i aktywów WOW Aira. Bardzo możliwe że, brak zainteresowanych kupców zmusił syndyka do zrewidowania swoich szacunków. 


Na ostatniej konferencji, Ballarin zapowiadała start pierwszej trasy z Reykjaviku-Keflaviku do Waszyngtonu-Dulles w ciągu najbliższych tygodni. Islandzkie media informują jednak, że przedsiębiorstwo nie pozyskało jeszcze samolotu do obsługi tej trasy oraz nie zwróciło się do amerykańskiego urzędu transportu o zgodę na start tej trasy. Sprzedaż biletów również nie została uruchomiona. 

fot. mat. prasowegość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie