×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejne rekordy na Heathrow w sierpniu


W sierpniu br. padł na Heathrow kolejny dobowy rekord liczby obsłużonych pasażerów. 4 sierpnia obsłużono bowiem 262 tys. osób. Łącznie cały miesiąc skończył się jednak symbolicznym wzrostem (+0,1 proc., 7,68 mln).


Najszybciej w sierpniu br. rozwijały się trasy do Afryki (+6,0 proc., 313 tys.), głównie dzięki nowemu połączeniu do Dubranu i większym samolotom operującym do Nigerii. Dalej plasowały się kierunki krajowe (+2,7 proc., 437 tys.). To przede wszystkim zasługa nowych lotów do Newquay, Guernsey i na wyspę Man. Podobny wzrost zanotowano na rejsach do Ameryki Łacińskiej (+2,3 proc., 121 tys.). Miesiąc na plusie zamknął się jeszcze w segmentach połączeń północnoatlantyckich (+1,9 proc., 1,83 mln) i poza Unię Europejską (+0,1 proc., 536 tys.). Spadki z kolei pojawiły się na kierunkach w rejon Azji-Pacyfiku (-3,7 proc., 1,03 mln), Bliskiego Wschodu (-0,6 proc., 790 tys.) i Unii Europejskiej (-0,5 proc., 2,62 mln).


W omawianym okresie na Heathrow obsłużono blisko 42 tys. startów i lądowań (+0,6 proc.). Przeładowano także 126,9 tys. ton towarów (-9,9 proc.). Mimo znaczącego spadku wolumenów cargo, szczególnie dobrze rozwijały się rynki afrykański (+4,2 proc.) i bliskowschodni (+1,8 proc.).

fot. mat. prasowegość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie