×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airmalta i Luxair ograniczają obecność w Niemczech


airmalta i Luxair zmniejszają swoją obecność w Niemczech. Przewoźnik maltański zrezygnuje z dwóch tras, a luksemburski - z trasy krajowej, którą przejął po airberlin.


Połączenia airmalta do Hamburga i Lipska wystartowały w sezonie zimowym 2018/2019. Początkowo oferowane były raz w tygodniu, a w szczycie letnim - dwa razy tygodniowo. Ostatnie rejsy do obu niemieckich miast zostaną wykonane 23 października br. Nie wiadomo, czy połączenia zostaną wznowione w marcu 2020 r.


Luxair z kolei po 28 marca 2020 r. nie będzie oferował rejsów z Saarbrücken do Berlina-Tegel. Trasa została zainaugurowana 1 stycznia 2018 r. Operował na niej bombardier CRJ-700 wypożyczany od Adrii. Połączenie zostało przejęte po upadku airberlin i było obsługiwane w ramach 5-letniej umowy między głównym lotniskiem Saary a luksemburskim przewoźnikiem. Samoloty między ośrodkami latały 3 razy dziennie w dni powszednie, raz w soboty i dwa razy w niedziele. 

fot. mat. prasowegość_a0819 - Profil
gość_a0819
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie