Royal Air Maroc poleci do Pekinu

13 września 2019 10:45
Loty pomiędzy Casablanką a Pekinem–Daxing rozpoczną się w styczniu 2020 r. Trasa będzie obsługiwana przez boeingi 787-9.
Reklama
Royal Air Maroc będzie latać do chińskiej stolicy od 16 stycznia 2020 r. z częstotliwością trzech lotów w tygodniu. Trasa będzie najdłuższym połączeniem przewoźnika. Lot do Chin potrwa ok. 12 godzin, a powrotny będzie godzinę dłuższy. O planach otworzenia tego połączenia informowaliśmy już w lipcu br.
  • AT230 Casablanca 17:00 – 11:55+1 Pekin (1--4-6-);
  • AT231 Pekin 13:55 – 19:55 Casablanca (-2--5-7).
Nowa trasa pozwoli nam odpowiedzieć na silne zapotrzebowanie sygnalizowane przede wszystkim przez wiele podmiotów gospodarczych z obu krajów. Jest to jednocześnie dalsze wzmacnianie współpracy handlowej pomiędzy Marokiem a Chinami i kolejny świetny kierunek w siatce Royal Air Maroc – powiedział Abdelhamid Addou, prezes przewoźnika.

Bilety na nowe połączenie można kupić w systemie rezerwacyjnym przewoźnika i u pośredników:

Zainteresowanie Chin Marokiem zdecydowanie wzrasta – zarówno pod względem inwestycyjnym i biznesowym, jak i turystycznym. W lipcu br. chińskie przedsiębiorstwo Huawei ogłosiło, że Maroko będzie pierwszym afrykańskim krajem, w którym pomoże on wprowadzić sieć 5G.

Loty do Państwa Środka będą wykonywane boeingami 787-9, najnowszym nabytkiem we flocie marokańskiego przewoźnika. Pokład maszyny skonfigurowano dla 302 pasażerów, w tym 26 podróżujących w klasie biznes i 276 w ekonomicznej. Przewoźnik operuje obecnie dwoma takimi maszynami, a kolejne dwie mają dołączyć do jego floty do końca przyszłego roku.

To kolejny etap ekspansja Royal Air Maroc, po tym jak pod koniec 2018 r. oficjalnie stał się członkiem sojuszu lotniczego Oneworld. Linie zostały 14. z kolei członkiem stowarzyszenia, w tym pierwszym na kontynencie afrykańskim. Pełna integracja marokańskiego przewoźnika ze strukturami sojuszu jest przewidywana do połowy 2020 roku.

Jak już informowaliśmy, nowy pekiński międzynarodowy port lotniczy Daxing ma rozpocząć działalność 30 września br., jednak według pojawiających się ostatnio doniesień medialnych, lotnisko może ruszyć nawet wcześniej niż zakładano, bo już 15 września, jeżeli tylko Administracja Lotnictwa Cywilnego Chin wyrazi na czas wszelkie wymagane zgody.

fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy