×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA: Zmiana na stanowisku prezesa


Jurij Mirosznikow, obecny prezes UIA ustąpi ze stanowiska w związku z wygaśnięciem kontraktu. Zastąpi go Jewhenia Dykhne, która skupi się na przywróceniu rentowności oraz zapewnieniu zrównoważonego rozwoju siatki połączeń.


Mirosznikow odejdzie ze stanowiska 12 września br., pozostanie jednak w zarządzie jako jego członek. Miroshnikov jest związany z UIA od 1993 roku, zaś funkcję prezesa pełni od przeszło 15 lat. 

Z kolei Dykhne obejmie swoje stanowisko 18 września br. Jest ona cenionym dyrektorem ds. zarządzania kryzysowego z dużym doświadczeniem kierowniczym nabytym m.in. w Lviv Airlines oraz JSC Ukrzaliznytsia. W latach 2014-2017 Dykhne pełniła funkcję p.o. dyrektora generalnego lotniska w Boryspolu. Od 2017 r. jest pierwszym zastępcą dyrektora generalnego. 


Za kadencji Mirosznikowa, ukraiński przewoźnik powiększył swoją flotę z ośmiu do 42 samolotów. 15 lat temu linia przewoziła jedynie 640 tys. pasażerów, zaś w ubiegłym roku z jej usług skorzystało 8 mln podróżujących. Urosło także zatrudnienie z 870 pracowników do prawie 3 tys. osób. 

fot. mat. prasowegość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie