UIA: Zmiana na stanowisku prezesa

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
11 września 2019 09:45
Jurij Mirosznikow, obecny prezes UIA ustąpi ze stanowiska w związku z wygaśnięciem kontraktu. Zastąpi go Jewhenia Dykhne, która skupi się na przywróceniu rentowności oraz zapewnieniu zrównoważonego rozwoju siatki połączeń.
Reklama

Mirosznikow odejdzie ze stanowiska 12 września br., pozostanie jednak w zarządzie jako jego członek. Miroshnikov jest związany z UIA od 1993 roku, zaś funkcję prezesa pełni od przeszło 15 lat.

Z kolei Dykhne obejmie swoje stanowisko 18 września br. Jest ona cenionym dyrektorem ds. zarządzania kryzysowego z dużym doświadczeniem kierowniczym nabytym m.in. w Lviv Airlines oraz JSC Ukrzaliznytsia. W latach 2014-2017 Dykhne pełniła funkcję p.o. dyrektora generalnego lotniska w Boryspolu. Od 2017 r. jest pierwszym zastępcą dyrektora generalnego.


Za kadencji Mirosznikowa, ukraiński przewoźnik powiększył swoją flotę z ośmiu do 42 samolotów. 15 lat temu linia przewoziła jedynie 640 tys. pasażerów, zaś w ubiegłym roku z jej usług skorzystało 8 mln podróżujących. Urosło także zatrudnienie z 870 pracowników do prawie 3 tys. osób.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama