Ranni bez zapiętych pasów na pokładzie Eurowings

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
11 września 2019 08:00
2 komentarze
W poniedziałek (9.09) podczas lotu o numerze EW8855 pomiędzy Lamezia Terme we Włoszech a Berlinem–Tegel w Niemczech doszło do silnych turbulencji, na skutek których 8 osób zostało hospitalizowanych.
Reklama

Lot obsługiwał airbus A319 o numerze rejestracyjnym D-AKNL. Problemy na pokładzie rozpoczęły się tuż przed lądowaniem, podczas schodzenia w kierunku berlińskiego Tegla. Wstrząsy okazały się na tyle silne, że spowodowały obrażenia u kilkunastu pasażerów.

Po wylądowaniu samolotu pasażerowie zostali bezzwłocznie przejęci przez służby medyczne. 13 osób potrzebowało pomocy lekarskiej, a po jej udzieleniu zadecydowano o przewiezieniu do szpitala 6 pasażerów i 2 członków załogi. Stan jednej pasażerki określany był jako bardzo ciężki, jednak jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Do głównych urazów należały rany głowy, złamania palców, głębokie rozcięcia i zranienia szyi. W akcji ratunkowej brało udział 28 strażaków.


Jak mówili sami pasażerowie, około 20 minut przed lądowaniem, jeszcze przed rozpoczęciem schodzenia, piloci, w języku niemieckim i angielskim, poinformowali podróżujących o trudnych warunkach atmosferycznych nad Berlinem, możliwości wystąpienia turbulencji i stanowczej konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa. Niemieckim mediom udało się ustalić, że ranni zostali ci pasażerowie, którzy pomimo wyraźnych sygnałów, nie zapięli przed lądowaniem pasów bezpieczeństwa.

„Kapitan poniedziałkowego lotu EW8855 na wysokości ok. 9 tys. metrów ujrzał gęste chmury i, jako środek ostrożności, włączył sygnały zapięcia pasów bezpieczeństwa. Zwykle robi się to na ok. 10 minut przed lądowaniem, gdy samolot znajduje się na wysokości 3 tys. metrów, jednak w tej sytuacji taki środek bezpieczeństwa był w pełni uzasadniony. Załoga wezwała także pasażerów do natychmiastowego zapięcia pasów, co uczyniła po niemiecku i angielsku. Podczas końcowego podejścia do lądowania turbulencje rzeczywiście wystąpiły i niestety spowodowały obrażenia u niektórych pasażerów, którzy nie zapięli jeszcze pasów bezpieczeństwa. Jednocześnie wstrząsy nie były na tyle silne, by zagrozić statkowi powietrznemu w locie i lądowaniu” – czytamy w komunikacie wydanym przez biuro prasowe Eurowings po poniedziałkowych incydencie.

Fot.: Eurowings
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_80be0 2019-09-11 11:37   
gość_80be0 - Profil gość_80be0
Nie zapieli pasow? Prawdopodobnie chodzi o wielkie niemieckie brzuchy.
Groentje 2019-09-11 11:21   
Groentje - Profil Groentje
I bardzo dobrze, jeżeli rannymi zostały te osoby, które pomimo nakazu zapięcia pasów nie zrobiły tego, to nauczkę dostały na kilka lat do przodu. Super
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama