Hotel Mercure powstanie w Krakowie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
6 września 2019 10:01
Hotel Mercure Kraków Fabryczna City gości przyjmie w pierwszym kwartale 2021 r. Będzie miał 200 pokoi, rozbudowane zaplecze konferencyjne, fitness i spa z basenem, podziemny parking oraz bar i restaurację.
Reklama
Obiekt powstaje w ramach dużej inwestycji, która prowadzona jest w miejscu dawnej destylarni Polmos SA z 1931 r. Jest ona zlokalizowana w odległości pozwalającej pieszo w ok. 20 min., dostać się do Starego Miasta i dworca głównego PKP. Powstaje tutaj duży park biurowo-usługowy, na który składają się biurowce klasy A, część mieszkalna oraz hotelowa. Mercure będzie się mieścił w dwóch zabytkowych budynkach. Inwestycja Fabryczna Office Park realizowana jest w oparciu o zieloną certyfikację BREEAM, co oznacza zrównoważone wykorzystanie terenu, optymalizację zasobów wodnych, dbałość o efektywność energetyczną, staranny dobór materiałów wykonania zarówno w fazie budowy i jak wykończania wnętrz.

Hotel prowadzony będzie na zasadzie umowy franczyzy między grupą Orbis a renomowanym krakowskim deweloperem, firmą Inter-Bud. Dzięki wsparciu ekspertów, właściciel i inwestorzy mogą budować obiekty w sposób pozwalający uzyskać najlepsze wyniki ekonomiczne przy zachowaniu odpowiednich standardów, wysokiej jakości produktu, sprawdzonych dostawców i gwarancji zadowolenia przyszłych gości hotelowych.

zdjęcie poglądowe, mat. prasowe

- Mercure w Krakowie to nasza pierwsza inwestycja hotelowa w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest zabudowa przemysłowa z przełomu lat '20 i '30 XX w. Dla tego hotelu potrzebowaliśmy silnej i rozpoznawalnej na całym świecie marki, która będzie jednak na tyle elastyczna, aby móc zachować zabytkową tkankę budynku i jednocześnie pozostawić miejsce na współczesną architekturę, nowoczesne wnętrza i najnowsze rozwiązania technologiczne. Chcemy, aby Mercure Kraków Fabryczna City oferował podróżującym unikalne doświadczenia, bez względu na to, czy goście przyjeżdżają w celach służbowych czy turystycznych - stwierdził Stanisław Łukasik, właściciel grupy Inter-Bud.

W Mercure Kraków Fabryczna City znajdzie się 200 pokoi w kilku standardach, 3,5 tys. m2 powierzchni konferencyjnej, dużą część fitness i spa z własnym basenem, parking podziemny, bar i restauracja. Dodatkowo w budynku działały będą inne lokale gastronomiczne, z których jeden dysponować ma własnym browarem.
Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy