Adria Airways: Większe oferowanie w zimie

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
09 września 2019 08:41
Adria Airways znacznie zwiększy swoją działalność w sezonie zimowym 2019/2020 w porównaniu z rokiem ubiegłym. Słoweński przewoźnik zachowa podobną częstotliwości lotów jak w sezonie zimowym 2017/18.
Reklama

Dodatkowe rejsy będą dostępne z Lublany do Kopenhagi, Frankfurtu, Paryża, Pragi, Prisztiny, Skopje, Sofii, Tirany, Wiednia i Zurychu. Linia doda najwięcej cztery nowe loty do stolicy Danii i Albanii. W rezultacie obie trasy będą obsługiwane odpowiednio osiem i jedenaście razy w tygodniu. Do Pristiny i Skopje dodane zostaną dodatkowe trzy połączenia tygodniowo, zatem Adria będzie latać w tych kierunkach po dziesięć razy w tygodniu - donosi portal "Ex Yu Aviation".

Słoweński przewoźnik wzmocni swoją obecność w Wiedniu, w sezonie zimowym połączenie będzie realizowane dwa razy dziennie, zamiast dwanaście w tygodniu. Natomiast loty do stolicy Francji będą wykonywane siedem razy w tygodniu - wzrost o dwa rejsy. Adria planuje dodać jedną rotację tygodniowo, dzięki czemu trasa będzie obsługiwana pięć razy w tygodniu.Do Zurychu i Frankfurtu linia poleci po 21 razy w tygodniu, czyli wykona o jeden rejs więcej. Jednocześnie przewoźnik wcześniej zdecydował się na zawieszenie połączeń z Lublany do Moskwy, Dusseldorfu, Warszawy i Kijowa, a także na zamknięcie bazy w Paderborn.

Słoweński przewoźnik planuje w przyszłości dalszy rozwój siatki połączeń oraz rozbudowę floty. Docelowo linia chce posiadać od czterdziestu do pięćdziesięciu samolotów we flocie, obecnie Adria wykorzystuje 20 samolotów - trzy airbusy A319, dwa bombardiery CRJ700, dziewięć CRJ 900 oraz sześć saabów 2000 oraz oczekuje na dostawę trzech CRJ900.

- Dziś Adria jest wyraźnie za mała. W dłuższej perspektywie czasowej linia musi mieć od czterdziestu do pięćdziesięciu samolotów, aby być zrównoważonym. Nie podwoiłbym swojej floty w ciągu dwóch lat, a raczej mógłby to być element dziesięcioletniego planu. Moim celem jest teraz dostrzeżenie najrozsądniejszego sposobu na osiągnięcie tego wzrostu. Budowa węzła w Lublanie nie jest łatwa - istnieją zarówno plusy, jak i minusy. Słowenia była i jest najbogatszym regionem byłej Jugosławii i już teraz istnieje na nią duże zapotrzebowanie w tym regionie. Jesteśmy w stosunkowo dobrej pozycji, aby połączyć całe Bałkany z Lublaną - powiedział Sven Kukemelk, dyrektor zarządzający Adria Airways.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama