×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Uziemienie maxów: Rosyjska firma leasingowa pozywa Boeinga


Avia Capital Services, spółka zależna rosyjskiego państwowego koncernu Rostec, która posiada zamówionych 35 boeingów 737 MAX złożyła pozew sądowy w Stanach Zjednoczonych, domagając się ponad 225 milionów dolarów - donosi "Financial Times".


Kwota ta obejmuje zwrot kaucji w wysokości 35 milionów dolarów za samoloty, a także odsetki, odszkodowania za szkody i odszkodowania o charakterze karnym. Przedsiębiorstwo chce jednocześnie anulacji zamówienia na maxy. 

Mniej niż miesiąc temu, Dennis Muilenburg, dyrektor generalny Boeinga podziękował liniom lotniczym za ich zrozumienie podczas kryzysu maxów, stwierdzając, że nie było anulowania żadnych zamówień. Teraz sytuacja się zmienia, a przewoźnicy mają dość wielomiesięcznego oczekiwania na wznowienie lotów i otrzymanie zamówionych samolotów w bliżej nieznanym czasie.


Boeing został także pozwany przez rodziny ofiar zmarłych w katastrofach rejsu Lion Air JT610 oraz Ethiopian Airlines ET302, a także przez pilotów latających na 737 MAX. Dodatkowo po powrocie samolotów do służby i oszacowaniu wszystkich kosztów ich uziemienia liczonych w setkach milionów dolarów, przewoźnicy z całego świata będą występować o odszkodowania. 

fot. mat. prasowe
gość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie