Macedonia: Lotniska w Skopje i Ochrydzie notują rekordowy ruch

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
27 sierpnia 2019 10:30
W tym roku lotniska w Skopje i Ochrydzie odnotowują rekordowy ruch na wielu nowych trasach, operator portów TAV Macedonia podwaja wysiłki na rzecz zwiększenia liczby pasażerów z regionu, w tym z Albanii, Kosowa i Serbii.
Reklama

- Rozwój siatki połączeń na lotniskach Skopje i Ochrydzie przyciąga wielu podróżnych z Macedonii i regionu. Kiedy w TAV mówimy o naszych podróżnych, myślimy i polegamy na lokalnym rynku, ale także na pasażerach pochodzących z Albanii, Serbii i Kosowa. W działalności lotniskowej, sąsiednie regiony i miasta, które znajdują się w odległości 3 godzin jazdy samochodem lub w promieniu 300 kilometrów od lotniska, stanowią część jego obszaru oddziaływania - powiedział cytowany przez portal "Medial", Alper Ersoy, dyrektor generalny TAV Macedonia.

Pomimo różnic w wielkości, porty w Skopje, Prisztinie i Niš konkurują na podobnym obszarze oddziaływania. Lotnisko w Prisztinie podało ostatnio, że 50 proc. ruchu pasażerskiego na lotnisku Skopje stanowią turyści z Kosowa, podczas gdy w ubiegłym roku lotnisko Niš odnotowało, że 14 proc. jego podróżnych pochodzi z Kosowa, a 5 proc. z Macedonii.


- Uważamy, że nasza doskonała lokalizacja, duża liczba przystępnych cenowo kierunków, a także wysoka jakość i konkurencyjne usługi torują drogę, by lotniska w Skopje i Ochrydzie stały się wspólnymi regionalnymi węzłami ruchu lotniczego. Dlatego też oczekujemy, że liczba podróżnych z regionu wzrośnie w nadchodzącym okresie. Będziemy nadal pracować, aby osiągnąć ten cel - twierdzi cytowany przez portal "Ex Yu Aviation", Driton Hyseni, menedżer ds. planowania na lotnisku w Prisztinie.

- Podejmujemy różne działania promocyjne w celu zaprezentowania możliwości podróżowania z lotnisk w Skopje i Ochrydzie mieszkańcom naszego regionu. Jednym z ostatnich działań podjętych przez TAV była promocja w Elbasan w Albanii, aby lepiej informować społeczeństwo albańskie o możliwościach i korzyściach oferowanych przez lotniska w Macedonii - dodał Ersoy.

Od początku roku lotniska w Skopje i Ochrydzie obsłużyły łącznie 1,3 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 11 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

fot. mat. prasowe
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama