W tej linii bilety będzie można kupić przez WhatsApp

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
27 sierpnia 2019 09:15
1 komentarz
Od 1 września br. Spirit Airlines udostępni usługę pozwalającą klientom na rezerwowanie i dokonywanie zmian w swoich rezerwacjach poprzez aplikację WhatsApp – najpopularniejszy w Stanach Zjednoczonych komunikator internetowy.
Reklama

Jak tłumaczy rzecznik prasowy przewoźnika, w celu zakupu biletów klienci najpierw wejdą w interakcję z chatbotem, który dostarczy podstawowych informacji o locie, a następnie rozmowę przejmie agent Spirit Airlines. W końcu pasażer otrzyma specjalnie wygenerowany link w celu wykonania płatności, tym samym zostanie przekierowany już poza komunikator. Usługa będzie dostępna w języku angielskim i hiszpańskim.

Działanie taniego przewoźnika z USA to wynik panującego trendu, w którym linie lotnicze próbują zwiększać liczbę rezerwacji dokonywanych we własnych kanałach sprzedaży, tym samym ograniczyć obecność pośredników, co znacznie zmniejsza koszty transakcji.


Nie jest to pierwszy przewoźnik, który angażuje media społecznościowe do realizowania swoich usług, chociaż tego typu rozwiązania wciąż nie należą do popularnych. W Europie, ze swojej innowacyjności w wykorzystywaniu różnych platform do kontaktu z pasażerami, znane są holenderskie linie lotnicze KLM, które pozwalają przykładowo na wyszukiwanie lotów przy użyciu poleceń głosowych. Są także pierwszym przewoźnikiem, który pojawił się na komunikatorze WhatsApp.

W Stanach Zjednoczonych, American Airlines jako pierwsze zaczęły używać Twittera do informowania pasażerów o opóźnieniach lotów i innych problemach. W lipcu br. Delta Air Lines poinformowały, że testują technologię pozwalającą na odpowiadanie na różne pytania podróżujących kierowane do chatbota.

Fot.: materiały prasowe
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

gość_e98fa 2019-08-27 14:41   
gość_e98fa - Profil gość_e98fa
Inwigilacja na calego.Nie ufam takim aplikacjom
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama