Air Astana: Przeprowadzka w Moskwie

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
23 sierpnia 2019 13:13
Air Astana przenosi się w Moskwie z lotniska Szeremietiewo na Domodiedowo. Ten ruch jest spowodowany współpracą z nowym partnerem code-share S7 Airlines.
Reklama

Jak podaje francuski Air Journal od 27 października 2019 r. narodowy przewoźnik Kazachstanu opuszcza lotnisko Szeremietiewo w Moskwie na rzecz lotniska Domodiedowo. Na tym ostatnim operuje S7 Airlines, z którym Air Astana właśnie podpisała umowę code-share. Przedstawiciele Air Astany twierdzą, że ta zmiana nie będzie miała wpływu na rozkład kazachskiej linii. W nadchodzącym sezonie zimowym Air Astana połączy Moskwę z Nursułtan Nazerbajew (dawna Astana) i Ałmatą odpowiednio 11 i 14 razy w tygodniu, czyli rozkład będzie skromniejszy zaledwie o 3 rejsy w stosunku do oferty letniej.


Położone na południe od stolicy Rosji lotnisko Domodiedowo w ubiegłym roku obsłużyło 29,4 mln pasażerów. Z portu korzysta 50 linii lotniczych oferując połączenia do 202 portów na świecie. Domodiedowo to 190 tys. m kw. terminali, gdzie znajduje się 140 sklepów, restauracji i barów. Do centrum Moskwy można dojechać w 40 minut pociągiem AeroExpress.

21 sierpnia br. Air Astana wprowadziła nową politykę bagażową. Obecnie limity bagażu oparte są na liczbie sztuk bagażu, a nie jak wcześniej na liczbie kilogramów. W zależności od wybranej taryfy pasażer będzie mógł zabrać na pokład określoną liczbę sztuk bagażu rejestrowanego. Maksymalna waga jednej sztuki bagażu w klasie ekonomicznej wynosi 23 kg, a w klasie biznes 32 kg. Air Astana oferuje 30 proc. zniżki za każdą dodatkową sztukę bagażu, pod warunkiem, że płatność zostanie dokonana co najmniej 24 godz. przed wylotem.

Nowe zasady umożliwiają pasażerom podróżującym z bagażem podręcznym zakup tańszego biletu bez płacenia za bagaż. Zmienione regulacje nie mają zastosowania do bagażu podręcznego. Dopuszczalna waga bezpłatnego bagażu podręcznego wynosi 8 kg. Pasażerowie w klasie ekonomicznej mają prawo do jednego bagażu podręcznego, a w klasie biznes do dwóch. Dodatkowo na pokład można zabrać bez dodatkowych opłat przedmioty osobiste (np. parasol lub komputer).


Air Astana lata do Moskwy od września 2002 r . i w tym czasie przetransportowała na tej trasie ponad 3,5 mln pasażerów oraz i ponad 26 tys. ton cargo. Kazachska linia lotnicza zaczęła operacje 15 maja 2002 r. i obecnie obsługuje ponad 60 krajowych i międzynarodowych kierunków z portów w Nursułtan i Ałmaty. Flota Air Astany składa się z 35 samolotów i obejmuje airbusy (A320, A320neo, A321, A321neo, A321LR), boeingi (B757-200 i B767-300ER) oraz embraery (E190 i E190-E2).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama