Londyn Southend: Ryanair dubluje trasy Wizz Aira

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
23 sierpnia 2019 10:49
7 komentarzy
Ryanair ogłosił uruchomienie dwóch nowych tras z Londynu-Southend do Bukaresztu i Wilna. Loty na tych samych trasach ogłosił też Wizz Air.
Reklama
Od 27 października br. Ryanair będzie latać do Bukaresztu pięć razy w tygodniu, natomiast od 29 października poleci do Wilna - dwa razy w tygodniu. Z taką samą częstotliwością będą realizowane połączenia konkurencyjnego Wizz Aira.

Irlandzki przewoźnik zapowiedział nowe trasy chwilę po ogłoszeniu węgierskiego konkurenta. Ryanair już wcześniej posiadał bazę operacyjną na tym brytyjskim lotnisku, natomiast Wizz Air dopiero zadebiutuje w porcie Southend.


Obaj przewoźnicy coraz bardziej ze sobą konkurują. Już wcześniej po ogłoszeniu przez Wizz Aira nowych połączeń z Edynburga do Bukaresztu, te same trasy postanowił uruchomić Ryanair. Przewoźnicy toczą zaciętą walkę również na wiedeńskim lotnisku, na którym irlandzki przewoźnik działa pod marką Laudamotion.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_29db9 2019-08-27 09:54   
gość_29db9 - Profil gość_29db9
Wielka Brytania to jest rynek dzięki któremu Ryanair wypłynął na szerokie wody. Dlatego z pewnością nie pozwolą aby Wizzair próbował tworzyć im tam poważną konkurencję.
gość_18306 2019-08-27 08:52   
gość_18306 - Profil gość_18306
Linie się tną dublując kierunki - a żadna nie chce obsłużyć trasy: Kraków - Wilno na przykład!
demar 2019-08-24 11:43   
demar - Profil demar
@gość_5e3b2: to nie są odosobnione wnioski z ostatnich działań FR. Przy tak nasyconym rynku LCC wiele działań jest podejmowanych w celu osłabienia konkurencji, a nie rozwoju nowych połączeń.

@gość_70e32: od kiedy z Wrocławia lata Air France do portu Charles de Gaulle latanie LCC do portu "Paris Beauvais-Tille" ma znacznie mniejszy sens.

Moim zdaniem Europa Centralna (licząc już od Wiednia) jest obecnie świadkiem bardzo silnego starcia kilku linii LCC (np. Ryanair z Wizz Air).
Wnioski i motywacje sprzed kilku lat są w tej chwili bez większego znaczenia - zobaczymy co przyniesie przyszłość i kto z tej walki wyjdzie zwycięski.
Ostatnie raporty dla państw CEE wskazują, że na 9 rynkach (np. Rumunii, Węgrzech) pierwszy jest Wizz Air, a w czterech kolejnych (m.in. w Polsce) Wizz Air jest na miejscu 2-3.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy