AirAsia X: Nowe połączenie z Kuala Lumpur do Tokio

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
23 sierpnia 2019 08:53
Malezyjskie niskokosztowe linie AirAsia X zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia z Kuala Lumpur do tokijskiego portu lotniczego Narita. Loty na tej trasie mają rozpocząć się od 20 listopada tego roku.
Reklama

Dyrektor generalny AirAsia X Benyamin Ismail ogłosił uruchomienie trasy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Argumentuje, że nowe połączenie pozwoli pasażerom na dostęp do Tokio zarówno przez lotnisko Narita jak i Haneda, dając im większą elastyczność w zakresie czasu lotu i możliwości dalszych przesiadek. Nowa usługa AirAsia X jest odpowiedzią na duży popyt na loty do Tokio, który z pewnością wzrośnie w przyszłym roku z powodu organizacji w japońskiej stolicy igrzysk olimpijskich.

Zaplanowany na cztery spośród siedmiu dni tygodnia lot z Malezji do portu Narita uzupełni w portfolio AirAsia X istniejącą ofertę połączeń do lotniska Tokio Haneda. Rocznie przewoźnik na trasie do Tokio przewiezie nawet do 156 tys. pasażerów. Loty do Hanedy wystartują z Kuala Lumpur po południu, a te do Narity około północy.


- Obsługa lotów do dwóch tokijskich lotnisk o różnych porach przyciągnie również więcej pasażerów tranzytowych podróżujących z przesiadkami w ramach naszej globalnej sieci. Jednocześnie zapewnimy Malezyjczykom więcej opcji podróży do stolicy i największego miasta Japonii - powiedział Benyamin Ismail, dyrektor generalny AirAsia X.

Malezyjska linia nie określiła, czy na nowej trasie będzie korzystać z nowego airbusa A330-900. Tajski oddział AirAsia X Thailand obsługuje 3 razy dziennie loty do Narity, z jednym z lotów wykonywanym przez świeżo odebranego A330-900. Przewoźnik oczekuje jeszcze na dostawę 66 takich maszyn.

- AirAsia niedawno odebrała pierwszy egzemplarz airbusa A330neo, który 15 sierpnia poleciał w swój dziewiczy lot z lotniska Bangkok-Don Mueang do Narity - informują przedstawiciele linii. - W przyszłości zostaną ogłoszone kolejne terminy dostaw następnych A330neo do Bangkoku lub Kuala Lumpur.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama