Poznań: 10-proc. spadek w lipcu

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
22 sierpnia 2019 08:40
17 komentarzy
W lipcu br. poznańskie lotnisko obsłużyło 292 tys. pasażerów, co stanowi spadek o 10 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.
Reklama

Statystyki Poznań (POZ)

W segmencie przewoźników tradycyjnych odnotowano wzrost o 3 proc. Utrzymujący się trend wzrostowy w tym segmencie pokazuje, że pasażerowie coraz chętniej wybierają ofertę linii sieciowych, co podkreśla także wprowadzona niedawno przez LOT szósta rotacja na trasie z Poznania do Warszawy. W segmencie czarterowym odnotowano 15-proc. spadek.

W segmencie linii niskokosztowych zanotowano 8-proc. spadek.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6654b 2019-08-24 17:23   
gość_6654b - Profil gość_6654b
gość_ec29c: Właśnie Ławica cierpi, ze względu na takie myślenie zarządu i prezydenta miasta. Dlaczego mieszkaniec Kościana, Konina, Piły, Zielonej Góry, Gniezna, Kalisza, Wolsztyna, Bydgoszczy, Piły, czy Torunia mają lecieć z WRO, GDN, WAW czy Berlina skoro mają bliżej do POZ? Właśnie to robi różnicę, czy 50 km, czy 200 masz dojazdu. Nabijanie kilometrów w samochodzie, wcześniejsza pobudka, czy w przypadku rodziny męcząca podróż z dziećmi, paliwo. W lipcu byłm na Ławicy i na parkingu było kilka tablic zaczynających się na C, F, Z, a nawet D. Problem w tym, że jest ich zbyt mało. Więc jednak trochę osób, którym robi różnicę odległość. A drogi ekspresowe Bydgoszcz-Poznań i Leszno-Poznań tylko poprawią sytuację. Dodatkowo, we wszystkich wymienionych na początku miastach powinny przy najruchliwszych drogach stanąć bilbordy promujące Ławicę i dostęne z niej kierunki, szczególnie czarterowe i typowo turystyczne. Niestety przez podejście "I tak ludzie wolą Berlin, Gdańsk, Wrocław i Warszawę" Poznań traci mnóstwo pasażerów
WROMK 2019-08-23 18:01   
WROMK - Profil WROMK
adam7691 Tak samo można by było powiedzieć, że na WRO żerują POZ, KTW, KRK, BER, PRG. Sam też kilka razy leciałem regularnym połączeniem z Poznania zamiast z Wrocławia. To jest normalne, że niektóre połączenia są dostępne tylko z niektórych lotnisk. Uważam, że mimo dużego rozwoju w 2018 ruch we WRO jest nadal za mały i jest jeszcze duży potencjał na dalsze nowości od tradycyjnych przewoźników. Brakuje np. nocowania AF/KL, więcej LO, BA/AY i czwartego lotu dziennie do MUC lub większych samolotów LH, które ma mają KRK i GDN, ale nie uważam, że KRK żeruje na nas.
adam7691 2019-08-23 16:44   
adam7691 - Profil adam7691
gość_73522 : oczywiście że WRO żeruje na POZ, tak samo jak WAW, BER i może coś jeszcze,
dopóki z POZ nie będzie lotów to wszystkie okoliczne lotniska będą żerować na POZ
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama