Lotnisko w Gdańsku wybrało wykonawcę pirsu zachodniego

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
21 sierpnia 2019 10:10
1 komentarz
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy wybrał firmę Doraco jako wykonawcę budowy pirsu zachodniego terminala pasażerskiego T2.
Reklama

Komisja przetargowa lotniska w Gdańsku wybrała ofertę Doraco do rozbudowy terminala pasażerskiego. Taka decyzja gdańskiego portu nie jest niespodzianką, bowiem firma Doraco zaproponowała najniższą cenę, która była jedynym kryterium wyboru oferty.

Korporacja Doraco zaproponowała, że wybuduje pirs za ponad 255 mln zł netto, w ciągu 26 miesięcy od momentu podpisania umowy. Taka cena przekroczyła założony budżet o ponad 55 mln zł, ale władze portu postanowiły, że inwestycja będzie realizowana. Rozbudowa zostanie sfinansowana ze środków własnych oraz z obligacji, które wyemituje Port Lotniczy Gdańsk przy współpracy z bankiem Pekao S.A. Rozbudowa Terminalu T2 powinna potrwać do końca 2021 r.


W drugim przetargu na budowę pirsu wystartowały 3 firmy. Oprócz Doraco, ofertę przedłożyły firmy: Budimex, który zaproponował realizację za ponad 263 mln zł i Hochtief za niespełna 263 mln zł netto. W konsekwencji przetargu zarząd Portu Lotniczego Gdańsk zdecydował o budowie pirsu.

Dzięki rozbudowie terminala pasażerskiego o dodatkowy pirs, gdańskie lotnisko zyska 16 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Zostanie powiększona strefa centralnej kontroli bezpieczeństwa i kontroli paszportowej, rozbudowana zostanie hala odbioru bagażu, zwiększona będzie strefa non-Schengen, wybudowane zostaną 2 wyjścia autobusowe. Planowana jest także rozbudowa sieci wewnętrznych dróg dojazdowych do lotniska.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_cddd1 2019-08-21 10:32   
gość_cddd1 - Profil gość_cddd1
super wiadomość, brawo GDN.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama