Delta Air Lines otwiera bazę w Bostonie

21 sierpnia 2019 11:15
1 komentarz
W czerwcu br. Delta oficjalnie wytypowała port lotniczy Boston–Logan w Massachusetts na swój 9. węzeł przesiadkowy w Stanach Zjednoczonych. Teraz zapowiada intensywny rozwój nowych połączeń.
Reklama
Lotnisko Logan obsłużyło w 2018 r. 40,9 mln pasażerów, co daje mu 16. miejsce na liście najbardziej ruchliwych portów lotniczych w USA. W latach od 2001 do 2009 największym przewoźnikiem w Bostonie były American Airlines, które utrzymywały na Logan jedną ze swoich mniejszych baz. AA oferowały ok. 100 wylotów każdego dnia, w tym dalekodystansowe połączenia do Londynu i Paryża.

W 2010 r. rolę wiodącego przewoźnika w Bostonie przejął JetBlue – szósta co do wielkości amerykańska linia lotnicza, oferująca loty budżetowe. JetBlue koncentruje się jednak na połączeniach typu point-to-point, a jej oferta obejmuje głównie miasta w USA, a także średniodystansowe loty do Ameryki Łacińskiej. Dodatkowo, od 2021 r. planowane są codzienne rejsy z Bostonu do Londynu.


Wkrótce jednak dominacja taniego przewoźnika w Bostonie może się zakończyć. Jak mówią przedstawiciele Delty, Logan to dla nich idealne miejsce na węzeł przesiadkowy, z którego możliwe są loty bez międzylądowania do większości ważnych miast na świecie.

"Boston, jako silny ośrodek biznesowy i akademicki (Uniwersytet Harvarda), charakteryzuje się sporym ruchem point-to-point, co pozwala skutecznie konkurować z obecnymi już przewoźnikami. W przeciągu dwóch lat chcemy zwiększyć liczbę odlotów z Bostonu–Logan do 200 dziennie, a więc tylu, ile obsługuje obecnie JetBlue" – czytamy w oświadczeniu Delta Air Lines.

Na chwilę obecną Delta lata z Bostonu do ok. 30 miejsc w USA, na Karaibach i Europie – w tym do Amsterdamu, Londynu–Heathrow, Paryża–Charles de Gaulle czy Edynburga. Zapowiedziano ponadto uruchomienie tras do Manchesteru (od 21 maja 2020 r.) oraz Londynu–Gatwick (od 22 maja 2020 r.), a także na wielu trasach krajowych.


To nie pierwsza baza, którą przewoźnik otwiera w ostatnich latach – w 2014 r. zainaugurowano węzeł przesiadkowy w porcie Seattle/Tacoma–International, który ma umożliwiać Amerykanom podróż głównie na trasach azjatyckich. Rozwój Delty jest jednak utrudniony z uwagi na silną pozycję Alaska Airlines w Seattle.

Od momentu rozpoczęcia operacji w 1930 r., największy węzeł przesiadkowy Delta Airlines znajduje się w Atlancie–Hartsfield-Jackson, obecnie największym lotnisku na świecie, które w 2018 r. obsłużyło 107,4 mln pasażerów. Pozostałymi bazami przewoźnika są Detroit–Metropolitan, Los Angeles–International, Minneapolis–Saint Paul, nowojorskie JFK oraz LaGuardia, Salt Lake City i Seattle–Tacoma.

Fot.: Bombardier, materiały prasowe

Ostatnie komentarze

gość_cfd4e 2019-08-21 13:04   
gość_cfd4e - Profil gość_cfd4e
no dobrze, ale czemu nie w KRK? W Massachusetts jak chcę się napić wódy to zaraz mnie ścigają. Nie to co w Krakowie, gdzie za swoje pije ile chce. Nie bardzo rozumiem czemu Delta nie uruchamia połączenia do KRK aby każdy amerykaniec mógł spokojnie się napić wódy
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy