Code-share pomiędzy Vietnam Airlines i Delta Air Lines

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
19 sierpnia 2019 08:45
Linie lotnicze Vietnam Airlines i Delta zawarły umowę code-share, w ramach której od października tego roku zaczną mocniej rozwijać działalność w ramach trwającej już współpracy. Jest to jednocześnie wejście wietnamskiego przewoźnika na rynek amerykański.
Reklama
Współpraca Delty i Vietnam Airlines od samego początku będzie na współpracą wysokim poziomie, ponieważ Administracja Lotnictwa Cywilnego Wietnamu (CAAV) otrzymała wydany przez Amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) certyfikat CAT1, który zaświadcza o jakości usług i poziomie bezpieczeństwa zapewnianym w szczególności przez Vietnam Airlines, ale też inne wietnamskie linie lotnicze. We wrześniu tego roku obaj przewoźnicy mają dokonać wzajemnego przeglądu swoich operacji. Po upewnieniu się, że Vietnam Airlines osiąga odpowiednią normę operacyjną, Delta Air Lines zaoferuje pasażerom Vietnam Airlines podróżującym na trasie trasy Hanoi - Tokio bilety na dogodną przesiadkę do USA. Dzięki takiemu rozwiązaniu Vietnam Airlines stanie się obecny na amerykańskim rynku, a wśród jego wietnamskich pasażerów zacznie wyrabiać się świadomość, że do USA można polecieć dzięki krajowemu przewoźnikowi.


Linie lotnicze Vietnam Airlines zawarły w 2010 roku umowę z Delta Air Lines o wzajemnym dostępie do oferty dziesięciu międzynarodowych tras do i z USA i dziesięciu tras krajowych w USA. Umowa umożliwiła pasażerom Vietnam Airlines lot do ośmiu amerykańskich stanów z przesiadkami w hubach Delty w Tokio lub Frankfurcie. Innymi słowy, pasażerowie mogą kupić przez sieć dystrybucyjną Vietnam Airlines bilety Delty na loty między Tokio a Detroit (Michigan), Portland (Oregon), Honolulu (Hawaje), Atlantą (Georgia), Seattle (Waszyngton), Los Angeles (Kalifornia) i Minneapolis (Minnesota) lub między Frankfurtem a Detroit, Atlantą i Nowym Jorkiem. Mogą oni również nabić bilety na loty krajowe Delty między Minneapolis a Bostonem, Chicago, Denver, Filadelfią oraz St. Louis, a także między Atlantą a Austin, Dallas, Houston, Miami i Waszyngtonem. Uaktualnienie umowy o współpracy do partnerstwa obustronnego pozwala pasażerom zarezerwować lot współdzielony i dopełnić formalności lotniczych tylko raz na całą podróż przez sieć dystrybucyjną Vietnam Airlines lub Delta Air Lines, ułatwiając w ten sposób wizyty w popularnych miejscach w obu krajach.


W 2018 roku wietnamsko-amerykański rynek osiągnął wielkość 757 tys. podróżnych, co stanowi wzrost o 8 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Na całym świecie nie było do tej pory żadnego przewoźnika obsługującego bezpośrednie loty między Wietnamem a USA. Od teraz pasażerowie chcący podróżować na takich trasach mogą skorzystać z różnorodnego portfolio połączeń oferowanych przez partnerstwo Vietnam Airlines i Delta Air Lines. W ubiegłym roku Vietnam Airlines i Delta Air Lines zapisały na swoim koncie 18 tys. pasażerów przewiezionych w ramach współpracy. Byli to głównie podróżni odbywający loty z USA do Wietnamu.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy