×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Trudny poranek w Warszawie. Dwa lądowania awaryjne


Dzisiaj (15.08) w Warszawie w godzinach porannych doszło do dwóch lądowań awaryjnych. Najpierw - ok. godz. 6 - zapalił się silnik w transportowym MD-11. Potem - ok. godz. 8 - ze względu na usterkę, embaer LOT-u musiał zawrócić.


Samolot towarowy MD11 w barwach UPS Cargo zmuszony był był do lądowania ze względu na pożar w silniku na ogonie maszyny. Pilot zauważył problem już w powietrzu i zdecydował się na jego wyłączenie, po czym zawrócił na Lotnisko Chopina i lądował w asyście straży pożarnej. Jak podaje port lotniczy ogień pojawił się dopiero w trakcie kołowania. Z pomocą Lotniskowej Straży Pożarnej został szybko opanowany. W akcji nikt nie ucierpiał. Na pokładzie było 3 członków załogi.

Po interwencji związanej z gaszeniem pożaru, operacje zostały wstrzymane na ok. 30 min. Co wygenerowało pewne opóźnienia przede wszystkim w porannej fali odlotów z Warszawy, ale wstrzymało także część przylotów. Przede wszystkim opóźnienia dotknęły maszyny lecące z Gruzji i Armenii. Te, ze względu na zbyt małą ilość paliwa nie mogły czekać w powietrzu i zostały zmuszone do lądowania w Lublinie. Po dotankowaniu udały się w krótki dolot do stolicy.

Kolejny przypadek miał miejsce ok. godz. 8. Był to rejsowy samolot LOT-u z Warszawy do Zurychu (LO411). Obsługiwał go embraer E190 o znakach rejestracyjnych SP-LMB. Na pokładzie znajdowało się ok. 90 osób. Nikomu nic się nie stało. Pilot, krótko po starcie zgłosił problemy techniczne. W związku z tym zawrócił na Lotnisko Chopina i wylądował bezpiecznie w asyście służb. Pasażerowie opuścili pokład. W mediach pojawiają się informacje o niezidentyfikowanym zadymieniu na pokładzie.  

Drugie awaryjne lądowanie spowodowało kolejną przerwę w wykonywaniu operacji lotniczych. Spowodowało to kolejne opóźnienia. Jak zauważa warszawski port, obecnie wszystkie starty i lądowania odbywają się bez zakłóceń.

- Ze względu na dzisiejsze akcja przez cały dzień należy się jednak spodziewać opóźnień – zarówno samolotów startujących jak i ładujących - czytamy w komunikacie Lotniska Chopina. gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie