TAP częściej poleci do USA i Kanady

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
16 sierpnia 2019 10:32
TAP Portugal zwiększy częstotliwość lotów z Lizbony do Nowego Jorku-JFK, Miami, Chicago i Waszyngtonu oraz z Porto do Newark. Poza tym przewoźnik wprowadzi zmiany w europejskiej siatce połączeń.
Reklama
TAP uruchomi 15 nowych rejsów tygodniowo między Portugalią a Stanami Zjednoczonymi i Kanadą - łącznie przewoźnik będzie oferował 71 lotów w tygodniu do Ameryki Północnej.

Od czerwca 2020 r. TAP zainauguruje drugą codzienną rotację między Lizboną a Nowym Jorkiem-JFK oraz doda jeden rejs w tygodniu na trasie z Porto do Newark. Przewoźnik zwiększy również liczbę lotów z Lizbony do Miami - od sezonu zimowego 2019/2020 przewoźnik będzie latać dziewięć razy w tygodniu, natomiast od sezonu letniego 2020 dostępnych będzie 10 lotów tygodniowo. Ponadto połączenia z Lizbony do Chicago i Waszyngtonu będą realizowane codziennie. TAP poleci także codziennie do Bostonu i Toronto oraz pięć razy w tygodniu do San Francisco.


Oferowanie portugalskiego przewoźnika na trasach do Ameryki Północnej rośnie w imponującym tempie. W sezonie letnim 2015 linia oferowała jedynie 16 lotów tygodniowo, zaś w przyszłym sezonie letnim dostępnych będzie 71 połączeń, co stanowi wzrost o 344 proc.

TAP zwiększy także częstotliwość lotów z Lizbony i Porto do Madrytu o odpowiednio osiem i sześć dodatkowych rotacji. Przewoźnik zwiększy także liczbę lotów z Lizbony do Barcelony do siedmiu rejsów dziennie, a także do Bilbao, Walencji i Malagi do trzech lotów dziennie, zaś do Sewilli dostępne będą cztery rejsy w ciągu dnia. Częściej wykonywane będą także połączenia do Natalu i Belem - zwiększenie częstotliwości z trzech do pięciu lotów tygodniowo. Trasy te będą obsługiwane przez nowe A321LR, które polecą także m.in. do Tel Awiwu i Moskwy.


Poza tym linia o połowę zwiększy częstotliwość z Porto do Ponta Delgada i doda czwartą rotację w tygodniu z Porto do Sao Paulo. Jednocześnie przewoźnik zdecydował o zawieszeniu tras z Lizbony do Londynu-City, Stuttgartu, Kolonii oraz Bazylei, a także z Porto do Barcelony i Londynu-City.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy