Norwegian kasuje loty z Irlandii za ocean

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
14 sierpnia 2019 10:18
6 komentarzy
15 września br. zakończą się loty na wszystkich trasach obsługiwanych przez Norwegian Air Shuttle z Dublina oraz Shannon do Stanów Zjednoczonych i Kanady.
Reklama

Przewoźnik poinformował o swojej decyzji we wtorek (13.08) argumentując, że połączenia są niedochodowe.

Przewoźnik zaczął obsługiwać trasy z Irlandii na wschodnie wybrzeże USA i do Kanady w 2017 r. W sumie Norwegian obsługuje obecnie pięć tras pomiędzy tymi krajami - z Dublina do Hamilton (Kanada) oraz Newburgh i Providence (Stany Zjednoczone), a z Shannon do Newburgh i Providence. Wszystkie loty, obsługiwane wąskokadłubowymi boeingami 737-800, zostaną wstrzymane w połowie września br.


- Od marca staramy się minimalizować negatywny wpływ problemów operacyjnych na naszych klientów, wynajmując zastępcze samoloty do obsługi połączeń między Irlandią a Ameryką Północną. Ponieważ data powrotu do eksploatacji 737 MAX pozostaje niepewna, to rozwiązanie jest konieczne - powiedział Matthew Wood, starszy wiceprezes ds. nowych rynków i połączeń dalekodystansowych w Norwegian.

Norwegian nadal będzie wykonywać regularne połączenia z Dublina do Oslo, Sztokholmu i Kopenhagi, natomiast opuszcza port lotniczy w Shannon.

Fot.: D. Tobór

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
adam1987 2019-08-15 12:52   
adam1987 - Profil adam1987
Szkoda tych połączeń, ale też trzeba przyznać, że mieli straszliwego pecha co do samolotów. I flota dalekodystansowa i "krótkodystansowa" uziemiona w mniejszym lub większym stopniu. Swego czasu zamówili też a320neo ale je wynajęli.

Nie mniej jednak to Norwegian spowodował spadki cen na trasach przez Atlantyk przełamując nieco monopol 3 wielkich umów JV. Szkoda by było, żeby upadli bo monopol szybko wróci.

Tak przy okazji sytuacja jest do rozważenia dla wszystkich zapowiadających loty z każdej wioski w Europie do każdej wioski w Ameryce na a321XLR.
gość_ceed2 2019-08-15 12:06   
gość_ceed2 - Profil gość_ceed2
Norwegian był bardzo dochodowy jako short haul.
Są bardzo silni na rynku z wysokimi cenami (Skandynawia). I ta część biznesu jest stabilna. Widać że wracają do korzeni. Po oodjeściu założycieli być może obecni udziałowcy zdecydują się sprzedać tę część jeżeli nie będzie im się chciało czekać na zyski z operacji co może trochę potrwać. Myślę że chętni by się znaleźli.

A co do long haula to mieli pecha z Boeingiem (na mniejszą skalę to samo ma LOT).
Zarówno feralne Dreamlinery jak i teraz MAXy zupełnie rozwaliły im siatkę.
Gdyby nie problemy z flotą pewnie by to wszystko trochę lepiej wyglądało.
gość_3ba37 2019-08-14 22:39   
gość_3ba37 - Profil gość_3ba37
Panie redaktorze pominal pan Cork, skad Norwegian latal do Providence (po ciezkich bojach z urzedami w USA) od 2017 roku i to z ogromnym sukcesem. Nie potrafie tylko teraz znalezc statystyk...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama