1,7 mln euro kary dla Wizz Aira

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
09 sierpnia 2019 18:12
1 komentarz
W środę (7.07) węgierski urząd ochrony konsumentów nałożył na Wizz Aira karę finansową w wysokości 300 mln forintów.
Reklama

Jak poinformował Bence Tuzson, wiceminister w kancelarii węgierskiego premiera kara została nałożona za łamanie przepisów dotyczących ochrony konsumentów.


Poinformowano także, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeprowadzono inspekcję na siedmiu lotach Wizz Air i aż w pięciu przypadkach stwierdzono nieprawidłowości – za przykład podano lot z 25 czerwca br. z Londynu-Gatwick do Budapesztu, który wystartował z 24-godzinnym opóźnieniem, a w przypadku lotu 30 czerwca z Targu Mures i do Budapeszt "podróżnym podano nieprawdziwą informację, wprowadzając ich w błąd".

W reakcji na grzywnę, Wizz Air wyjaśnił, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy linie wykonały z powodzeniem ponad 60 tys. lotów i tylko w przypadku niecałego procenta doszło do poważniejszych opóźnień lub odwołania lotów. Wizz Air przeprosił pasażerów w oświadczeniu i zapewnił, że uczyni wszystko, by ograniczyć zakłócenia w ruchu.


Wcześniej węgierski urząd ochrony konsumentów uznał, że Wizz Air w latach 2010-2018 wprowadzał swoich pasażerów w błąd - usługa Wizz Flex, która miała pozwalać na dokonywanie zmian w rezerwacji, a nawet jej całkowitego anulowania. Często jednak okazywało się to niemożliwe. W związku z tym przewoźnik musi zapłacić karę wynoszącą 250 mln forintów, a ponadto odszkodowanie dla klientów (jest ich 120 do 220 tys.), a każdy z nich ma otrzymać 8,3 euro.

Dodatkowo, w marcu br. Wizz Air otrzymał grzywnę wysokości kolejnych 15 mln forintów za to, że bagaże niektórych pasażerów styczniowego lotu z Dubaju do Budapesztu poleciały późniejszym samolotem, o czym klienci nie zostali w odpowiedni sposób poinformowani.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

gość_cf95f 2019-08-10 10:35   
gość_cf95f - Profil gość_cf95f
oto jak nadkontrolą i nadmuchanymi prawami dojechać biznes low costów. ciekawe czym wszyscy ujadacze lataliby gdyby Wizz, Ryan czy Norweg zwinęli biznesy...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama