Szymany: 12,5 proc. wzrost w lipcu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
9 sierpnia 2019 08:34
W lipcu br. w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury odprawiono 15 409 pasażerów. To rekordowa miesięczna liczba pasażerów w historii lotniska i wzrost o 12,5 proc. w stosunku do ubiegłego roku.
Reklama
Statystyki Olsztyn (SZY)
 
Pierwsze półrocze 2019 roku w Szymanach zamknięto liczbą 63 181 odprawionych pasażerów, co daje wzrost o 21 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, na lotnisku odnotowano 1415 operacji lotniczych oraz odprawiono ponad 244 tony bagażu.

- Bardzo nas cieszy kolejny rekordowy miesiąc jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów - mówi Tomasz Kądziołka, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. – Niezmiennie, największą liczbę pasażerów obserwujemy na trasach do Londynu i Dortmundu, ale cieszymy się również, że nowe połączenie z Krakowem spotkało się z dużym zainteresowanie mieszkańców Warmii i Mazur oraz turystów z Małopolski. Także loty czarterowe do Burgas w Bułgarii kolejny rok są chętnie wybierane przez pasażerów. Pracujemy nad sukcesywnym powiększaniem siatki połączeń lotniska, zarówno w segmencie rejsów regularnych, jak również czarterowych. Naszym celem jest efektywna współpraca z przewoźnikami, którzy zaproponują pasażerom ciekawą ofertę połączeń lotniczych, odpowiadającą ich potrzebom - dodaje.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy