Bydgoszcz: Niezły wynik w lipcu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
08 sierpnia 2019 16:50
14 komentarzy
Z bydgoskiego lotniska skorzystało w lipcu blisko 47,2 tys. pasażerów. Daje to wzrost na poziomie 2,5 proc. Tym samym był to najlepszy siódmy miesiąc w historii portu.
Reklama

Statystyki Bydgoszcz (BZG)
Lotnisko im. I.J. Paderewskiego obsłużyło także 1254 operacje lotnicze, czyli o 36 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem.

- Sukcesywny rozwój lotniska, wyniki ruchu pasażerskiego, poziom zapełnienia pokładów zarówno w rejsach regularnych jak i czarterowych potwierdzają coraz większe zainteresowanie naszą ofertą wśród pasażerów z regionu. Rozmawiamy też z liniami o rozwoju siatki połączeń i czekamy na jak najszybsze rozwiązanie problemów z dostępnością samolotów, jakie nastąpiły po globalnym uziemieniu MAX-ów. W obecnej sytuacji negocjacje z przewoźnikami są istotnie utrudnione, dlatego liczymy na pozytywne informacje w tej sprawie - mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA.


Dobrze zapowiadają się także kolejne miesiące. Od września ruszy dodatkowa rotacja Ryanaira do Dublina. Loty między miastami będą się odbywać trzy razy dziennie także w sezonie zimowym. Z kolei w ofercie touroperatorów pojawiły się już zapowiedzi przyszłorocznych kierunków wakacyjnych. Wyloty czarterowe z Bydgoszczy planowane są m.in. do Antalyi i Burgas, tak jak w tym roku. Nowością od TUI będzie z kolei Albania. Rejsy do Tirany zaplanowane są na sezon letni 2020 r. raz w tygodniu - w poniedziałki.

fot. Mirosław Pachowicz
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_91c39 2019-08-11 22:45   
gość_91c39 - Profil gość_91c39
Niech prezes Moraczewski się nie zasłania problemami z 737 MAX. To nie dotyczy Wizzair, którego już dawno należało przekonać do latania z Bydgoszczy. Wizzair, druga rotacja Lufthansy, połączenia do WAW i można zbliżyć się do progu miliona pasażerów, a tym samym do rentowności. Jednak pensja się należy niezależnie od wyników, więc po co się starać o nowe kierunki. Szczecin będzie miał Oslo 7 x w tygodniu, my z Bydgoszczy pewnie Oslo nigdy nie będziemy mieć z takim prezesem.
gość_542d8 2019-08-11 20:23   
gość_542d8 - Profil gość_542d8
W przyszłym sezonie będzie też więcej Turcji. W tym roku TUI lata w środy i soboty, więc Coral chce konkurować i też będzie latał dwa razy w tygodniu z Bydgoszczy do Turcji. Zanosi się na cztery samoloty tygodniowo do Turcji już za rok. Mogłoby być mniej do Turcji, a więcej nowych kierunków. Brakuje nowości, ale jest szansa, że chociaż Albania wypali.
gość_ee342 2019-08-10 20:56   
gość_ee342 - Profil gość_ee342
Lufthansa ma fajne ceny z Bydgoszczy, ale co z tego skoro nie mogę rano wylecieć i wrócić wieczorem :-( Czasami latam i samoloty są przyzwoicie wypełnione. Latałbym częściej, znajomi też, ale musi być druga rotacja.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama