Sebastian Meitz nowym członkiem zarządu lotniska w Lublinie

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
08 sierpnia 2019 15:13
2 komentarze
Rada nadzorcza Portu Lotniczego Lublin powołała trzeciego członka zarządu spółki. Jest nim Sebastian Meitz, specjalista w zakresie strategii, marketingu oraz rozwoju przedsiębiorstw.
Reklama

Nowo powołany wiceprezes lotniska w Lublinie, Sebastian Meitz zdobywał doświadczenie zarówno w Europie, jak i na rynkach Azji Południowo-Wschodniej. Nowy wiceprezes ma bogate wykształcenie, w tym także Airport Operations Diploma, wydany przez Międzynarodową Radę Portów Lotniczych. Meitz jest magistrem stosunków międzynarodowych w zakresie studiów strategicznych i bezpieczeństwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentem studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Szkole Głównej Handlowej oraz stypendystą na Uniwersytecie Ludwiga-Maksymiliana w Monachium.

Nowy członek kierownictwa lubelskiego portu ukończył również Leadership Academy for Poland i studia podyplomowe na London School of Economics and Political Science. Karierę zawodową rozpoczął od pracy w międzynarodowych firmach doradztwa strategicznego – McKinsey & Company oraz Frost & Sullivan. Następnie, przez szereg lat związany był z branżą gier i zakładów – początkowo w Totalizatorze Sportowym, w którym awansował do pełniącego obowiązki dyrektora odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing, kierującego 70-osobowym zespołem.


W latach 2014 – 2016 pracował nad globalnymi projektami rozwojowymi w Światowej Organizacji Ruchu Skautowego w Malezji. Po powrocie do Polski został powołany na stanowisko prezesa zarządu CENZIN – najstarszej polskiej spółki działającej na krajowym i międzynarodowym rynku bezpieczeństwa. Równolegle od 2014 rozwijał własną firmę doradztwa strategicznego Gaming 5.0.

Sebastian Meitz jest również związany ze światem akademickim. Był asystentem na Uniwersytecie Ludwika-Maksymiliana w Monachium, następnie wykładowcą marketingu międzynarodowego w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, a od zeszłego roku jest wykładowcą i kierownikiem studiów w zakresie zarządzania na rynku gier losowych i zakładów sportowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Nowy wiceprezes Portu Lotniczego Lublin posługuje się biegle językiem angielskim i niemieckim oraz w stopniu komunikatywnym językiem rosyjskim.
Reklama

Ostatnie komentarze

smolip67 2019-08-10 15:13   
smolip67 - Profil smolip67
Wykształcenie i doświadczenie pan Sebastian Meitz ma. Czekamy na efekty. Powodzenia!
gość_ef724 2019-08-09 18:46   
gość_ef724 - Profil gość_ef724
Aż mnie zainspirował do zrobienia ścieżki rozwoju. Takich ludzi trzeba w zarządach. Ma pojęcie o prowadzeniu firmy, dobrze wykształcony, nie wstyd go pokazać za granicą. Brawo Lublin!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama