Szef Boeinga: uziemienie maxów to decydujący moment dla firmy

8 sierpnia 2019 11:00
15 komentarzy
Podczas odbywającej się w środę (7.08) konferencji Jefferies Global Industrials dyrektor generalny Boeinga określił trwające globalne uziemienie boeingów 737 MAX jako decydujący moment w historii amerykańskiego przedsiębiorstwa.
Reklama
Dennis Muilenburg, dyrektor generalny Boeinga rozpoczął swoje przemówienie wyrażając głębokie współczucie dla bliskich ofiar dwóch tragicznych katastrof boeingów 737 MAX z października 2018 i marca 2019 roku. Powiedział on również, że wypadki, w wyniku których śmierć poniosły 346 osoby nadal ciążą na Boeingu.

- Globalne uziemienie 737 MAX i trwająca obecnie sytuacja to decydujący moment dla firmy. Taki moment, w którym wzmocnimy nasze wartości i pozostaniemy wierni zapewnianiu bezpieczeństwa, jakości i integralności - powiedział Muilenburg.


Boeing cały czas pracuje nad aktualizacją oprogramowania samolotu i finalizuje plany ponownej certyfikacji typu, bez której powrót maxów do służby nie będzie możliwy. Producent przewiduje, że złożenie dokumentów do certyfikacji nastąpi we wrześniu tego roku, a najwcześniejszy termin, w którym MAX może ponownie wzbić się w powietrze to początek ostatniego kwartału. Ta druga data zależy jednak od zgód organów regulacyjnych na całym świecie. Jeśli ponowna certyfikacja potrwa dłużej to Boeing musi się według Muilenburga liczyć się z dalszym pogłębiającym się kryzysem, w tym kolejnym już zmniejszeniem tempa produkcji 737 MAX, a nawet tymczasowe jej wstrzymaniem. W tej chwili firma nadal produkuje 42 maxy miesięcznie i ma nadzieję na zwiększenie produkcji do 57 samolotów miesięcznie w przyszłym roku.

Według dyrektora generalnego Boeinga wszystkie linie lotnicze, które w momencie ogłoszenia decyzji o uziemieniu 737 MAX były już w posiadaniu tych maszyn, bądź miały je zamówione wciąż pozostają stałymi partnerami amerykańskiego producenta. Muilenburg podkreślił też, że Boeing na pewno nie będzie anulował jakichkolwiek zamówień.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fa5c4 2019-08-10 14:08   
gość_fa5c4 - Profil gość_fa5c4
@demar:"Ten samolot "jest skazany" na systemy stabilizujące lot. Jeśli będą działać źle lub np. działać przestaną to piloci mają bardzo duży kłopot." Nie do konca to jest prawdą gdyż po odłączeniu tego systemu da się kontynuować lot recznie trymując samolot, co podkreslił rejsowy pilot prowadzący swój vlog na youtube.
gość_abd36 2019-08-09 19:00   
gość_abd36 - Profil gość_abd36
" a gadanie o polskiej zawisci czy dokopaniu i inne bzdury: ciekaw jestem, czy piszacy to, mysla o zabiciu ponad 340 niewinnych osob."

Tak myślał. Ale nie zabiciu - nikt ich z Boeinga nie zabił. Myślenie porażka. Właśnie taka polska, taka kolejny raz "dokopać ... zdołować ... zniszczyć ..." ... kałaszem? nożami ? mgła ? wybuch ? ... czym lub jak ich zabili ?

Odpowiedzialni za dopuszczenie samolotów bez rzetelnych testów, aby szybciej, powinni ponieść konsekwencje. To nie ulega wątpliwości.
Ale nie widzę podstaw do odpowiedzialności zbiorowej całej załogi Boeinga za te dwa wypadki. Nie widzę podstaw, żeby życzyć tym ludziom bankructwa firmy, w której pracują - jest ich tysiące (165 tysięcy wg wiki). Bankructwo takiej firmy ile pociągnie za sobą pracowników do piachu? Pewnie kolejne setki. Nie ma to znaczenia?
Wysyłający życzenie bankructwa o tym myślał? Nie sądzę. Raczej machnął jedno bohaterskie zdanie i był z siebie bardzo zadowolony.
Warto, przed głoszeniem takich opinii, zastanowić się nad swoimi słowami dwa razy.
Ale, w Polsce dzisiaj wolno wszystko. Brak zasad, brak moraliów, brak odpowiedzialności za słowa. Szlachta rządzi.
gość_cf95f 2019-08-09 15:57   
gość_cf95f - Profil gość_cf95f
"Całkiem świadomie doprowadzili do śmierci..." o proszę jaki domorosły prokurator i sędzia w jednym. to, że wypadki miały miejsce w dość egzotycznych stronach, jeśli chodzi o personel jak i nadzory, to już nie ma znaczenia?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy