Lufthansa: Siedem nowych połączeń z Frankfurtu i Monachium

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
07 sierpnia 2019 12:15
2 komentarze
Lufthansa ogłosiła w środę (7.08), że otworzy łącznie 7 nowych połączeń z Frankfurtu i Monachium do Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Indii. Loty rozpoczną się z początkiem sezonu letniego 2020.
Reklama

Lufthansa Group kontynuuje rozwój programu lotów dalekiego zasięgu dla segmentu wycieczkowego. Od przyszłego roku z głównych centrów przesiadkowych niemieckiego przewoźnika, Frankfurtu i Monachium, ruszą nowe połączenia. Głównymi kierunkami będą miasta w Stanach Zjednoczonych, takie jak Las Vegas, Phoenix, Anchorage, Seattle and Detroit.


Większość rejsów będzie wykonywana we współpracy z Eurowings, które będą korzystać z 270-miejscowych airbusów A330. Eurowings rozpoczną operacje w największym porcie lotniczym Niemiec już od sezonu zimowego 2019/20, czyli od końca października br. Wtedy Eurowings zaoferują loty na popularne wśród urlopowiczów wyspy Barbados i Mauritius oraz do Las Vegas i Windhoek w Namibii. Na lotnisku w Monachium Eurowings są już obecne od sezonu letniego 2018 r.

- Lufthansa Group znacząco zwiększa swoje zaangażowanie w Monachium i kontynuuje ekspansję, dodając stamtąd nowe połączenie do Azji tj. Bangalore. Jednocześnie Lufthansa Group jest jednym z największych dostawców przewozów wycieczkowych w Europie, a popyt w tym obszarze rośnie bardzo dynamicznie. Dlatego rozszerzamy naszą ofertę dalekiego zasięgu z Frankfurtu i Monachium we współpracy z Eurowings. Loty zasilające Lufthansy oraz centra przesiadkowe we Frankfurcie i Monachium już niedługo ułatwią naszym pasażerom dotarcie do najpiękniejszych miejsc na świecie - powiedział Harry Hohmeister, członek zarządu Lufthansy.

Lufthansa będzie latać na trasach:

Z kolei Eurowings poleci:
- Wraz z nowymi kierunkami w sezonie letnim 2020 z Frankfurtu i Monachium, po raz kolejny łączymy siłę obu przewoźników dla zapewnienia korzyści naszym pasażerom. Połączenie oferty wycieczkowej ze świeżym, nowoczesnym i innowacyjnym produktem pokładowym Eurowings oraz wsparcie służb sprzedaży i marketingu Lufthansy pozwoli nam na ulokowanie Lufthansa Group na wznoszącym rynku turystycznych podróży dalekiego zasięgu - stwierdził Thorsten Dirks, prezes zarządu Eurowings.

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_65683 2019-08-07 16:40   
gość_65683 - Profil gość_65683
Panie redaktorze, prosze doczytac - zarowno w ang., jak i niem. informacji prasowej podano, ze Seattle, Detroit i Bangalore z MUC obslugiwane beda przez LH. Pozostale zas przez EW...
gość_ddf2c 2019-08-07 14:53   
gość_ddf2c - Profil gość_ddf2c
Odnosze wrazenie, ze otwieranie kierunkow typu Anchorage to szukanie na sile miejsce, gdzie mozna wyslac samolot. Cos jak Finnair latajacy do Azji gdzie tylko moze. Albo LOT dublujacy w BUD feedujace polaczenia, ktore ma w WAW.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama