S7 wraca do nazwy Siberia po pożarach lasów w Rosji

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
07 sierpnia 2019 11:00
S7 Airlines, największa prywatna linia lotnicza w Rosji, tymczasowo powraca do swojej historycznej nazwy, Siberia Airlines, i inicjuje działania w celu zrekompensowania środowisku utraty wielu milionów hektarów syberyjskich lasów trawionych w ostatnich dniach przez pożary.
Reklama
Pożary lasów w regionie syberyjskim rozprzestrzeniły się już na ponad 3 mln hektarów. S7 Airlines żywią nadzieję, że w najbliższych dniach sytuacja się ustabilizuje. Zdaniem przewoźnika ugaszenie szalejących pożarów to tylko pierwszy krok do rozwiązania większego problemu. S7 podkreśla, że do jego rozwiązania potrzeba zjednoczenia społeczności we wspieraniu wysiłków związanych z rozwojem nowych terenów leśnych w regionie i podjęcia niezbędnych działań następcze w celu ochrony lasów. Począwszy od 1 sierpnia linia lotnicza odlicza 100 rubli od ceny każdego biletu sprzedanego przez stronę internetową lub aplikację mobilną. Pieniądze uzyskane z tego tytułu będą przeznaczone na finansowanie nowych nasadzeń.

- Syberia jest naszą ojczyzną i nie możemy pozostać niezaangażowani w problemy środowiskowe regionu. Marka jest jednym z głównych i najpotężniejszych aktywów firmy i jesteśmy gotowi ją tymczasowo zmienić, aby wyrazić nasz udział w walce o środowisko, zwrócić uwagę na problem i połączyć siły z naszymi pasażerami i partnerami w celu tworzenia nowych lasów - powiedział Vlaidslav Filev, prezes zarządu S7 Group. - Powrócimy do marki S7 Airlines, gdy założony na rzecz finansowania nasadzeń fundusz będzie miał wystarczające środki na zasadzenie miliona drzew. To dopiero pierwszy krok i mamy nadzieję, że zainspiruje to inne firmy do tworzenia podobnych inicjatyw.


Aktywni członkowie programu lojalnościowego S7 mogą dodatkowo wesprzeć inicjatywę przewoźnika, przenosząc mile z ich konta na cel zasadzenia nowych drzew na Syberii. Ponadto na stronie S7.ru utworzono specjalną podstronę, która umożliwia przesyłanie pieniędzy na ten cel przez każdą zainteresowaną osobę. Licznik na stronie pokaże na bieżąco ile drzew pojawi się w lasach syberyjskich dzięki tej inicjatywie.

- Zapraszamy naszych przyjaciół i partnerów do przyłączenia się do tej inicjatywy. Wspólnie możemy przyczynić się do zachowania wyjątkowego charakteru środowiska naturalnego Syberii - dodał Filev.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy