Aircalin odbiera pierwszego A330neo

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
07 sierpnia 2019 08:00
We wtorek (30.07) Aircalin, narodowy przewoźnik Nowej Kaledonii, odebrał pierwszy egzemplarz airbusa A330-900neo. Do uroczystej ceremonii, z udziałem przedstawicieli linii, doszło w Tuluzie. Do Noumea, stolicy Nowej Kaledonii, maszyna poleci 6 sierpnia.
Reklama

We wrześniu Aircalin ma otrzymać drugi i zarazem ostatni samolot tego typu. Zakup airbusów A330neo jest częścią nowej strategii przewoźnika, która ma na celu odmłodzenie floty oraz promocję turystyki w Nowej Kaledonii. Maszyny zastąpią dwa airbusy A330-200 służące we flocie przewoźnika, których wiek wynosi 9 i 13 lat.

Nowy A330neo, o numerze rejestracyjnym F-ONEO, rozpocznie loty pasażerskie 10 sierpnia na trasie do Tokio–Narity. Wymiana maszyn na nowszą generację ma oznaczać dla Aircalin przede wszystkim znaczne ograniczenie wydatków na paliwo. Niewykluczone jest także ogłoszenie nowych połączeń dalekodystansowych w przyszłości.


Na pokładzie A330neo znajdzie się 26 miejsc w klasie biznes, 21 w klasie ekonomicznej premium, która jest nowością w ofercie Aircalin, a także 244 miejsca w klasycznej klasie ekonomicznej. Daje to łącznie 291 miejsc dla pasażerów. Jak podaje przewoźnik, każdy podróżujący A330 będzie mógł skorzystać z łączności Wi-Fi oraz ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości.

Aircalin to nowokaledoński narodowy przewoźnik z siedzibą w międzynarodowym porcie lotniczym La Tontouta, obsługującym Numea, stolicę francuskiego terytorium zależnego. Miasto to zamieszkiwane jest przez ok. 100 tys. osób, a z lokalnego lotniska obsługującego rejsy międzynarodowe skorzystało w 2017 r. 529 tys. pasażerów. Aircalin obsługują loty pasażerskie m. in. do Australii, Nowej Zelandii, Japonii i Fidżi.

Przewoźnik operuje łącznie flotą 6 samolotów – poza A330 lata także airbusami A320 oraz de Havilland Canada DHC-6. Ponadto oczekuje na dostawę dwóch A320neo, która ma nastąpić w przyszłym roku.

Fot. Airbus

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama