Finnair kończy loty do Chongqing

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
05 sierpnia 2019 09:16
Finnair nie będzie już oferować lotów pomiędzy swoją bazą na lotnisku Helsinki-Vantaa a Chongqing, miastem w środkowej Chińskiej Republice Ludowej.
Reklama

Obecnie połączenie obsługiwane jest cztery razy w tygodniu i funkcjonuje jako sezonowe. Ostatni raz samolot Finnair pojawi się w Chongqing 24 października 2019 r., jak co roku przed przerwą zimową, jednak jak podaje przewoźnik, tym razem loty nie zostaną przywrócone w marcu 2020 r. Przewoźnik nie podał co jest przyczyną rezygnacji z obsługi tej trasy.

Pierwszy lot z Helsinek do Chongqing odbył się 9 maja 2012 r. Jeszcze w maju br. Finnair podawał, że połączenie jak co roku zniknie z rozkładu 27 października jednak powróci z początkiem kolejnego sezonu letniego, czyli 28 marca 2020 r. Loty do miasta w środkowych Chinach obsługiwane są przez airbusa A330-300 zabierającego na pokład 263 lub 289 pasażerów w zależności od konfiguracji.

Obecnie fiński przewoźnik wykonuje regularne połączenia na 5 innych lotnisk w Państwie Środka – Pekin–Capital, Szanghaj–Pudong, Guangzhou–Baiyun, Nankin–Lukou oraz Xi'an–Xianyang. Dodatkowo, od 3 listopada poleci na nowe pekińskie lotnisko Daxing. Innymi niedawno ogłoszonymi nowościami od Finnair są Nur-Sultan w Kazachstanie (od 2 sierpnia br.), Punta Cana na Dominikanie (od 13 grudnia br.), Sapporo w Japonii (od 15 grudnia br.) oraz Pusan ​​w Korei Południowej (od 30 marca 2020 r.).

Chongqing to jeden z najprężniej rozwijających się ośrodków gospodarczych w kraju, położone jest w pobliżu płaskowyżu tybetańskiego i oferuje łatwy dostęp do wielu popularnych miejsc turystycznych w środkowych Chinach. Międzynarodowy port lotniczy Chongqing–Jiangbei obsłużył w 2018 r. 41,6 mln pasażerów, w tym tylko kilka procent pasażerów podróżujących na trasach międzynarodowych. Jest dziewiątym największym lotniskiem w kraju. Finnair jest obecnie jedyną europejską linii lotniczą latającą do Chongqing.

Fot.: Dominik Sipiński

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama