Jost Lammers: Z Budapesztu do Monachium

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
05 sierpnia 2019 09:15
1 komentarz
Rada nadzorcza spółki Flughafen München GmbH (FMG) wybrała Josta Lammersa, obecnego szefa lotniska w Budapeszcie, na stanowisko prezesa zarządu monachijskiego portu. Przejmuje on obowiązki od Michaela Kerkloha, który po ponad 17 latach pracy na czele grupy FMG przechodzi na emeryturę.
Reklama

Lammers będzie prezesem od 1 stycznia 2020 r., jego kadencja potrwa pięć lat.

- Lammers jest odpowiedzialny za imponujący rozwój lotniska w Budapeszcie. W ten sposób wybraliśmy kandydata, który na podstawie swojego doświadczenia, kompetencji i osobowości, jak również wieku, ma najlepsze warunki, aby skutecznie otworzyć drogę Bawarii do świata w obliczu wielu przyszłych wyzwań - powiedział Albert Füracker, przewodniczący rady nadzorczej FMG.


Wraz z Thomasem Weyerem, dyrektorem ds. finansów i infrastruktury oraz Andreą Gebbeken, dyrektorem ds. handlowych i bezpieczeństwa, Lammers utworzy nowy zespół zarządzający bawarskim lotniskiem.

Jost Lammers to ekonomista i certyfikowany ekspert lotniczy. Obecnie jest prezesem lotniska w Budapeszcie, wcześniej pełnił też funkcję prezesa zarządu Düsseldorf Ground Handling GmbH oraz był dyrektorem ds. zarządzania aktywami w spółce Hochtief AirPort GmbH, sprawował także kierownicze stanowisko w porcie w Atenach.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_18306 2019-08-06 00:45   
gość_18306 - Profil gość_18306
To może po sukcesach w Budapeszcie LOT teraz będzie miał lżej w Monachium ?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama