×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sri Lanka wprowadziła darmowe wizy także dla Polaków


Od sierpnia br. Sri Lanka zniosła opłaty za wizy dla turystów z 48 krajów, w tym z Polski. Taki stan ma zostać utrzymany przez najbliższe sześć miesięcy. Po tym czasie rząd w Kolombo podejmie decyzję o ewentualnym przedłużeniu obowiązywania bezpłatnych wjazdów do kraju.


Nowym programem wizowym objęto państwa Unii Europejskiej, Australię, Chiny, Filipiny, Indonezję, Izrael, Japonię, Koreę Płd., Kanadę, Malezję, Nową Zelandię, Singapur, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Szwajcarię, Tajlandię i Ukrainę. Turyści z wymienionych krajów będą mogli za darmo przebywać na Cejlonie przez miesiąc. Po upływie tego czasu, będą musieli uiścić standardową opłatę.

Ruch ten ma na celu pobudzenie turystyki, która po zamachach w kwietniu br. znacznie wyhamowała. Nie wiadomo jak długo będą obowiązywać nowe zasady. Wszystko zależy od analizy wyników finansowych.


Do Kolombo w sezonie zimowym 2019/2020 regularne rejsy oferował będzie LOT. Niedługo po zamachach pytaliśmy o plany dotyczące tego połączenia.

- Sytuacja z atakami nam oczywiście nie sprzyja, niemniej wstrzymujemy się jeszcze z decyzjami. Obserwujemy rynek i odpowiedzi touroperatorów, z którymi współpracujemy - zapewniał w czerwcu Robert Ludera, dyrektor biura planowania siatki połączeń w Locie. 

Obecnie w systemie przewoźnika bilety na połączenie można nabyć bez problemu. Planowane są trzy rejsy tygodniowo. Wyloty z Warszawy przewidywane są we środy, piątki i niedziele. Powroty - następnego dnia. Loty na trasie wykonywane będą między 3 listopada br. a 28 marca 2020 r.

fot. mat. prasowegość_f3472 - Profil
gość_f3472
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie