airBaltic wyemitowało obligacje o wartości 200 mln euro

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
29 lipca 2019 09:44
Łotewskie linie lotnicze airBaltic przeprowadziły pięcioletnią emisję obligacji o wartości 200 mln euro, która była jednocześnie największą emisją obligacji korporacyjnych pochodzących z Łotwy.
Reklama
Transakcja finansowa została dobrze przyjęta przez międzynarodową i lokalną społeczność inwestorów, a popyt na papiery wartościowe przewyższył podaż. Zastrzyk gotówki pozwoli łotewskiemu przewoźnikowi zrealizować ambitny program modernizacji floty i wzmocnić jego płynność finansową.

W maju 2018 r. linia lotnicza z Rygi podpisała umowę na zakup 30 samolotów Airbus A220-300, z opcjami na dodatkowe 30 samolotów tego typu. Wcześniej linia złożyła zamówienie na 20 airbusów A220.

- To historyczny kamień milowy dla naszej linii lotniczej. Nie tylko wyemitowaliśmy największą obligację spośród wszystkich firm w historii Łotwy, ale airBaltic stał się również pierwszą linią lotniczą w Europie Środkowej i Wschodniej, która uzyskała dostęp do międzynarodowych rynków kapitałowych z ofertą obligacji Eurobond. Będziemy kontynuować realizację strategii rozwoju nakreślonej w biznesplanie Destination 2025 i znacząco wzmocnimy naszą płynność dzięki emisji obligacji i będziemy kontynuować inwestycje w naszą flotę - powiedział Martin Gauss, dyrektor generalny airBaltic.


Rozliczenie obligacji ma nastąpić 30 lipca 2019 br. Obligacje będą notowane na giełdzie Euronext w Dublinie. Linia airBaltic wybrała JP Morgan jako globalnego koordynatora i szwedzką grupą finansową SEB jako głównego ubezpieczyciela oferty.

W międzyczasie, w czerwcu 2019 roku, z usług airBaltic skorzystało 528 tys. pasażerów, czyli o 24 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Przewoźnik odpowiadał za 62 proc. miejsc na lotnisku w Rydze oraz 22 proc. miejsc w Tallinnie.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy