Air France poleci z Krakowa do Paryża

24 lipca 2019 13:13
47 komentarzy
Linie Air France ogłosiły, że uruchamiają nowe, regularne połączenie z Polską. Z początkiem przyszłorocznego sezonu letniego, czyli od 29 marca 2020 r. samoloty francuskiego przewoźnika będą latały codziennie na trasie Kraków - Paryż-CDG.
Reklama
Dzięki temu mieszkańcy Krakowa i całej Małopolski zyskają wygodne połączenie z Francją oraz dostęp do 195 kierunków w 92 krajach na całym świecie oferowanych przez francuską linię lotniczą.

Do tej pory Air France oferował loty z Polski do swojego portu bazowego w Paryżu (lotnisko im. Charlesa de Gaulle’a) z Warszawy, a od maja ubiegłego roku, również z Wrocławia. Loty na trasie Paryż-Kraków odbywały się jedynie podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce (latem 2016), teraz trasa do/z Krakowa wchodzi do rozkładu przewoźnika jako stałe połączenie. Łącznie ze stolicą Małopolski oferta Air France z Polski do Francji będzie obejmować 41 lotów tygodniowo.

Od 29 marca 2020 r., 7 dni w tygodniu, samolot Air France wystartuje z lotniska im. Charlesa de Gaulle’a o godzinie 9:20, aby wylądować w Kraków Airport o godzinie 11:25. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano w godzinach: wylot z Krakowa - 12:15 i przylot do Paryża o 14:30.

Nowy lot o numerach AF1878 i AF1879 będzie obsługiwany maszyną airbus A320 ze 168 miejscami na pokładzie w dwóch klasach: biznes (12 miejsc) i ekonomicznej (156 miejsc).

- Polska niezmiennie pozostaje ważnym rynkiem, na którym Grupa Air France KLM koncentruje swoją uwagę. W ciągu ostatnich 6 lat, prawie co roku otwieramy nową trasę, a liczba lotów oferowanych przez Air France-KLM każdego tygodnia wzrosła więcej niż dwukrotnie w stosunku do 2015 roku, kiedy lataliśmy tylko z Warszawy. Dzięki rozpoczęciu nowych lotów Air France z Krakowa, nasza globalna oferta z Polski będzie wynosić już 111 lotów tygodniowo – z Warszawy, Krakowa, Gdańska i Wrocławia do Paryża i Amsterdamu, a stamtąd dalej w świat. Strategia uruchamiania lotów do/z portów regionalnych już wielokrotnie dowiodła swojej skuteczności. Po sukcesie nowego lotu Air France z Wrocławia, które działa zaledwie od nieco ponad roku, już dziś podjęliśmy decyzję o nowej trasie z Krakowa do Paryża. Kraków niezmiennie cieszy się ogromną popularnością ze strony zagranicznych turystów. Dzięki nowemu połączeniu mieszkańcy tego miasta i całej Małopolski będą teraz mogli wygodnie odwiedzić Paryż, a także przez Paryż lecieć w odlegle rejony świata, korzystając z bogatej siatki połączeń Air France. Oferta destynacji Air France imponuje swoim rozmiarem i różnorodnością. Przez Paryż można aktualnie podróżować do 195 miast w 92 krajach na świecie. Co więcej, nowy lot Air France świetnie uzupełni obecną ofertę trzech lotów z Krakowa oferowanych przez KLM, tak więc teraz nasi klienci będą mieli do dyspozycji 4 wygodne połączenia dziennie do portów przesiadkowych w Paryżu i Amsterdamie i pełen dostęp do wspólnej siatki połączeń Air France-KLM na całym świecie. Otwiera to liczne możliwości zarówno dla turystyki, jak i biznesu. Należy pamiętać, że Kraków jest ważnym ośrodkiem gospodarczym kraju. Mamy w związku z tym nadzieję, że wraz z nowym lotem Air France między Polską a Francją przybędą tu nie tylko zagraniczni turyści ciekawi atrakcji południowej Polski, ale też nowe firmy i nowe relacje biznesowe – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

- W ostatnich latach liczba pasażerów na trasach z Kraków Airport do Francji wzrosła ponad dwukrotnie, co potwierdza, że kierunki francuskie są jednymi z najbardziej popularnych i najszybciej rozwijających się destynacji #PROSTOzKRAKOWA..Oferta AIR FRANCE to odpowiedź na zapotrzebowanie naszych pasażerów, którzy coraz częściej chcą latać do francuskiej stolicy. Kraków i Paryż to wyjątkowe miasta europejskie, które od zawsze przyciągały tłumy turystów. To także ważne punkty na mapie biznesowej. Kolejne, nowe połączenie przyczyni się więc także do dalszego rozwoju relacji gospodarczych polsko – francuskich - powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Paryż to jeden z największych węzłów komunikacyjnych w Europie, stąd linia Air France oferuje loty we wszystkich kierunkach świata. Podróżni z Krakowa korzystający z nowego rejsu Air France , mogą jeszcze tego samego dnia przesiąść się w Paryżu na loty m.in. do: Nowego Jorku, Waszyngtonu i Montrealu, a także do Singapuru, Szanghaju, Pekinu, Tokio i Sao Paulo.

Lecąc Air France lub KLM z Krakowa (z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie) klienci korzystają też z dobrych godzinowo połączeń do Atlanty, Bostonu, Toronto, San Francisco i Los Angeles.

Bilety na nowej trasie Kraków-Paryż w cenie 429 PLN (w obie strony, z podatkami, z bagażem podręcznym) można rezerwować od 24 lipca br. na podróże realizowane po 29.03.2020 roku.

fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_93d54 2019-07-26 18:04   
gość_93d54 - Profil gość_93d54
do gość_ec29c Uważasz, że dla LOT-u tylko trasa KTW - WAW jest deficytowa???
jak możesz to uzasadnić rzeczowo tą byłbym wdzięczny!
ortler 2019-07-26 13:07   
ortler - Profil ortler
Ad gość_00546 & Co.: Żadne nowe lotnisko zlokalizowane mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Katowicami nie powstanie, i to nie z przyczyn 'politycznych', lecz czysto technicznych, gdyż nie ma odpowiedniego miejsca, gdzie można byłoby takowe lotnisko usytuować. Pisałem o tym wielokrotnie na tym forum, ze szczegółowym uzasadnieniem w postaci lokalizacji kopalń, podziemnych chodników, wysokich kominów, i innych 'przeszkód wykluczjących'. Zamiast wysuwać nierealne propozycje wystarczy sięgnąć do archiwum i sprawa stanie się jasna.
gość_8d700 2019-07-26 12:24   
gość_8d700 - Profil gość_8d700
gość_04510
Oczywiście że CPK ma wiele wspólnego z lotniskami regionalnymi.
Na świecie są dwa podstawowe modele w lotnictwie: hubowe i p2p.
Mniejsze lotniska korzystają na połączeniach p2p. Często są one obsługiwane przez linie low costowe.
Władza budując bardzo drogie CPK chce mu zapewnić odpowiednie zapełnienie. Więc będzie starała się za wszelką cenę przekierować pasażerów do CPK. Po to program budowy linii kolejowych za 30 mld. Linii które będą puste bo ile osób będzie stać latać transkontynetalnie? Za sam przejazd do lotniska będzie pewnie trzeba płacić 150 zł w obecnych cenach.
Za 20 lat 40% mieszkanców Polski to będę emeryci na głodowej emeryturze a pracujący będą płacić ogromne podatki aby ci emeryci cokolwiek dostali. Kto będzie latał i dokąd?
Nie będziemy w stanie spłacić ani tego lotniska ani tych połączeń kolejowych.
Te 30 mld powinno być zainwestowane w koleje municypalne i regionalne które szybko dowiozą ludzi do pracy i urzędów. Wtedy wzrośnie zatrudnienie i wpływy do budżetu lub będzie możliwa dalsza obniżka podatków.
Nasze zatrudnienie jest poza Grecją najniższe w Europie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy