Cathay Pacific zakończył przejęcie Hong Kong Express Airways

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
24 lipca 2019 10:35
Linie Cathay Pacific ogłosiły zakończenie procesu przejmowania niskokosztowego przewoźnika Hong Kong Express Airways (HK Express), który jest teraz całkowicie zależny od przejmującego podmiotu.
Reklama

- Jesteśmy bardzo podekscytowani powitaniem HK Express w naszej grupie. Mamy przekonanie, że to przejęcie jest dobre dla pasażerów, dobre dla HK Express, dobre dla Cathay Pacific Group jak i dla rozwoju Hongkongu jako globalnego centrum lotnictwa - skomentował wydarzenie Rupert Hogg, dyrektor generalny Cathay Pacific. - HK Express będzie nadal działać jako samodzielna linia lotnicza korzystając z modelu biznesowego tanich przewoźników. Chciałbym również uspokoić klientów HK Express, że nie ma żądnych zmian w planie funkcjonowania linii, a biznes i przewozy będą kontynuowane jak zwykle. Podróżni zyskają nawet lepsze ceny biletów i więcej tras w ofercie. Cieszymy się na współpracę z zespołami HK Express, dzięki której zapewnimy płynne połączenie z grupą Cathay Pacific i będziemy kontynuować rozwój niskokosztowej marki i starać się jeszcze lepiej obsługiwać klientów - dodał.

Liderem zespołu HK Express zajmującym stanowisko dyrektora generalnego będzie Ronald Lam, który z grupą Cathay Pacific współpracuje od ponad dwudziestu lat. W ostatnim czasie był on dyrektorem handlowym i ds. cargo w Cathay Pacific.


Rupert Hogg wyjaśnił, że przejęcie HK Express jest dla Cathay Pacific Group atrakcyjnym i praktycznym sposobem na rozwój działalności lotniczej w dłuższej perspektywie, a jednocześnie powoli zwiększyć konkurencyjność bazy macierzystej linii w Hong Kongu jako wiodącego centrum ruchu lotniczego.

- Nasze oba przedsiębiorstwa i modele biznesowe w dużej mierze się uzupełniają. HK Express adresuje swoją ofertę do unikalnego segmentu rynku, który wraz z rozbudowaną siecią oferowaną przez Cathay Pacific Group może zwielokrotnić możliwości dogodnego podróżowania poprzez Hongkong. Przyniesie to ogromne korzyści przede wszystkim pasażerom, dzięki szerszej ofercie i dużej wygodzie podczas planowania przesiadek - powiedział Hogg.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama