×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: Duży wzrost w kwietniuW kwietniu z warszawskiego lotniska skorzystało ponad 713 tys. pasażerów. To o 33% więcej niż w kwietniu 2010 roku. Rekordowy wzrost jest spowodowany m.in. zeszłorocznymi zawirowaniami w ruchu lotniczym związanymi z wybuchem wulkanu na Islandii.

- Z powodu wybuchu islandzkiego wulkanu przez ponad tydzień zamknięta była przestrzeń powietrzna nad niemal całą Europą i ruch lotniczy nie odbywał się. To spowodowało straty, które w tym roku odrabiamy – wyjaśnia Andrzej Ilków, zastępca dyrektora Lotniska Chopina w Warszawie.Według wstępnych danych od początku roku w porcie lotniczym Warszawa Okęcie odprawionych zostało ponad 2,5 mln podróżnych. Stanowi to 11% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Rośnie także liczba pasażerów w ruchu krajowym - od początku roku między polskimi lotniskami podróżowało już 316 tys. osób. To o 28% więcej niż w tym samym czasie w poprzednim roku.

W kwietniu wykonano ponad 11 tys. operacji lotniczych.

Anna Żuchlińska
Fot. Piotr Bożykgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie