British Airways oraz Lufthansa zawieszają loty do Kairu

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
21 lipca 2019 09:38
1 komentarz
Najwięksi przewoźnicy lotniczy w Wlk. Brytanii i Niemczech, British Airways oraz Lufthansa ogłosiły zawieszenie operacji do Kairu na okres najbliższych 7 dni, poczynając od soboty (20.07). Powodem decyzji przewoźników są względy bezpieczeństwa.
Reklama

Pasażerowie podróżujący wczoraj z lotniska Heathrow do stolicy Egiptu zostali poinformowani, iż ich lot został odwołany, a najbliższe połączenie alternatywne odbędzie się dopiero za tydzień.

- Stale przyglądamy się systemom bezpieczeństwa we wszystkich naszych portach lotniczych na świecie i zawiesiliśmy loty do Kairu na okres siedmiu dni, abyśmy mogli lepiej przeanalizować [tamtejszą] sytuację – poinformował brytyjski przewoźnik w swoim oświadczeniu.

Na ten moment nie jest wiadome jakie zagrożenie doprowadziło do zawieszenia lotów przez British Airways i Lufthansę, natomiast linie podkreślają, że nigdy nie naraziłaby swoich pasażerów i pracowników na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Reuters podaje, że Brytyjczycy przeprowadzali w ubiegłą środę i czwartek kontrole bezpieczeństwa na lotnisku w Kairze i przebiegły one pozytywnie.

- Ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejszym priorytetem Lufthansy, tymczasowo zawiesiliśmy nasze loty do Kairu jako środek ostrożności, dopóki nie zostanie dokonana dalsza ocena poziomy bezpieczeństwa. Na ten moment nie mamy dodatkowych informacji – oznajmiła Lufthansa w swoim komunikacie.

EgyptAir, główny egipski przewoźnik lotniczy zapowiedział przydzielenie większych modeli samolotów na trasę z Kairu do Londynu na czas zawieszenia lotów przez British Airways. Częstotliwość lotów pozostanie niezmieniona - linia wykonuje dwa rejsy dziennie.

Air France, który również oferuje loty do Kairu na ten moment nie skomentował całego zajścia, a loty z Paryża do Egiptu wciąż są dostępne w systemie przewoźnika.


Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_65683 2019-07-22 08:54   
gość_65683 - Profil gość_65683
Lufthansa wznowila dzis loty...
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama