Nowa linia miejska na gdańskie lotnisko

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
22 lipca 2019 08:01
Od 2 września ZTM w Gdańsku wydłuży trasę linii 169 do Lotniska im. L. Wałęsy. Dotychczas kursy zaczynały się przy pętli tramwajowej w Oliwie i wiodły do Przesypowni w znajdującej się na północnym zachodzie miasta - w dzielnicy Osowa.
Reklama

Nowa trasa będzie wiodła m.in. wyremontowaną ulicą Nowy Świat, następnie Galaktyczną, Radarową i Słowackiego. Częściowo (w ostatnim odcinku przez Klukowo) pokryje się zatem z przebiegiem linii 210. 169 będzie kursowało co 30 min. przez cały tydzień.

- Wspólnie z radnymi dzielnicowymi Marią Czechowską z Matarni i Bartoszem Stefańskim z Osowej przez ponad rok zabiegaliśmy o ten projekt komunikacyjny. Wierzę, że nowa oferta przewozowa spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Z jednej strony pasażerom z Oliwy dajemy alternatywę dla funkcjonującej raz na godzinę linii 122, która jeździ na lotnisko z Sopotu. W Osowej z kolei obsłużymy nowe osiedla, autobus pojedzie świeżo oddaną inwestycją drogową Nowy Świat. To wreszcie też wydłużenie trasy przez Klukowo, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 82 - mówi Jan Perucki, radny Gdańska.

Jak zapewniają władze ZTM dotychczasowa oferta komunikacji miejskiej w rejonie portu lotniczego im. L. Wałęsy zostanie utrzymana nawet po uruchomieniu wydłużonej trasy linii 169. Pasażerowie będą mieli zatem do dyspozycji:
  • 110 (z Wrzeszcza-PKP przez Matarnię i Złotą Karczmę),
  • 122 (z Sopotu-Kamiennego Potoku przez ul. Niepodległości w Sopocie, Oliwę i ul. Słowackiego w Gdańsku)
  • 210 (jadącą z Oruni Dolnej przez dworzec główny i dalej przez duże osiedla mieszkaniowe jak Migowo, Piecki, Niedźwiednik, lotnisko do Osowej-PKP).
fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama