×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa linia miejska na gdańskie lotnisko


Od 2 września ZTM w Gdańsku wydłuży trasę linii 169 do Lotniska im. L. Wałęsy. Dotychczas kursy zaczynały się przy pętli tramwajowej w Oliwie i wiodły do Przesypowni w znajdującej się na północnym zachodzie miasta - w dzielnicy Osowa.


Nowa trasa będzie wiodła m.in. wyremontowaną ulicą Nowy Świat, następnie Galaktyczną, Radarową i Słowackiego. Częściowo (w ostatnim odcinku przez Klukowo) pokryje się zatem z przebiegiem linii 210. 169 będzie kursowało co 30 min. przez cały tydzień. 

- Wspólnie z radnymi dzielnicowymi Marią Czechowską z Matarni i Bartoszem Stefańskim z Osowej przez ponad rok zabiegaliśmy o ten projekt komunikacyjny. Wierzę, że nowa oferta przewozowa spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Z jednej strony pasażerom z Oliwy dajemy alternatywę dla funkcjonującej raz na godzinę linii 122, która jeździ na lotnisko z Sopotu. W Osowej z kolei obsłużymy nowe osiedla, autobus pojedzie świeżo oddaną inwestycją drogową Nowy Świat. To wreszcie też wydłużenie trasy przez Klukowo, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 82 - mówi Jan Perucki, radny Gdańska. 

Jak zapewniają władze ZTM dotychczasowa oferta komunikacji miejskiej w rejonie portu lotniczego im. L. Wałęsy zostanie utrzymana nawet po uruchomieniu wydłużonej trasy linii 169. Pasażerowie będą mieli zatem do dyspozycji:
  • 110 (z Wrzeszcza-PKP przez Matarnię i Złotą Karczmę),
  • 122 (z Sopotu-Kamiennego Potoku przez ul. Niepodległości w Sopocie, Oliwę i ul. Słowackiego w Gdańsku)
  • 210 (jadącą z Oruni Dolnej przez dworzec główny i dalej przez duże osiedla mieszkaniowe jak Migowo, Piecki, Niedźwiednik, lotnisko do Osowej-PKP).
fot. Dominik Sipinskigość_43197 - Profil
gość_43197
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie