Ruszyła nowa strona lotniska w Pyrzowicach

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 lipca 2019 09:25
17 komentarzy
Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA pod adresem www.katowice-airport.com uruchomiło nową stronę internetową pyrzowickiego lotniska.
Reklama

Podstawowym założeniem przyświecającym twórcom nowego serwisu, było stworzenie strony, która umożliwi użytkownikom sprawne i intuicyjne dotarcie do wszystkich, najważniejszych informacji. Dlatego nowa witryna pyrzowickiego lotniska jest prosta i czytelna, ale jednocześnie atrakcyjna wizualnie. Strona dysponuje również rozwiniętymi funkcjami sprzedażowymi, dzięki którym łatwo można zarezerwować parking, fast track, czy salonik biznesowy. Umożliwia także zakup biletów lotniczych na kierunki dostępne w siatce połączeń pyrzowickiego lotniska.

Trzy fundamentalne założenia przyświecały nam przy pracach nad briefem nowej strony. Po pierwsze chcieliśmy żeby była przejrzysta, pozbawiona zbędnych ozdobników i żeby z perspektywy pasażerów, zapewniała szybki, klarowny i szeroki dostęp do kluczowych informacji. Po drugie strona miała być w całości responsywna i łatwa do nawigacji na urządzeniach mobilnych. Po trzecie nowa witryna miała mieć rozwinięte funkcje sprzedażowe, umożliwiające klientom szybki zakup usług oferowanych przez lotnisko, takich jak np. parkingi, czy korzystanie z saloników biznesowych – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Warto podkreślić, że w związku z tym, że prawie 70 proc. użytkowników korzysta ze strony lotniska przy użyciu urządzeń mobilnych, to jest telefonów komórkowych lub tabletów, punktem wyjścia dla prac nad projektem było przygotowanie nowej witryny najpierw pod rozdzielczości tych urządzeń.


- Przygotowaliśmy makiety serwisu, czyli klikalny prototyp pokazujący jak dokładnie będą wyglądać wszystkie interakcje użytkownika ze stroną - łącznie uzbierało się ponad 170 widoków na wersję mobilną. Na podstawie stworzonych makiet wyodrębniliśmy około 40 szablonów podstron, na bazie których miała powstać reszta widoków serwisu - wyjaśnia Witold Kempa z firmy Netizens, która przygotowała stronę.

W najbardziej dostępnym miejscu nowej strony internetowej – na górze strony głównej, została umieszczona tablica lotów. Według danych z Google Analytics to najczęściej odwiedzana podstrona w całym serwisie. Dzięki takiej lokalizacji użytkownicy mają bezpośredni dostęp do najważniejszych i aktualnych informacji o najbliższych lotach. W przypadku odlotów są to: rozkładowa godzina startu, kierunek, linia, numer lotu, status lotu, terminal i stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, godzina rozpoczęcia odprawy biletowo bagażowej, numer bramki do boardingu i temperatura powietrza w miejscu docelowym. Jeśli użytkownik jest zainteresowany statusem danego lotu, zarówno w przypadku odlotu, jak i przylotu, może otrzymywać powiadomienia w najbardziej popularnym komunikatorze na świecie - Facebook Messenger. Wystarczy, że z poziomu tablicy lotów kliknie w przycisk „powiadomienie o statusie” i zaloguje się do swojego konta na portalu Facebook. Status lotu można otrzymać także na podany adres mailowy.

Na stronie głównej znalazł się także rozwinięty panel sprzedażowy - dzięki temu użytkownik może szybko i sprawnie zarezerwować parking, usługi biznesowe, hotel czy zakupić bilet na interesujący go lot. Panel zintegrowany jest z serwisami rezerwacyjnymi partnerów Katowice Airport, takich jak eSky.pl czy booking.com. Na nowej stronie można dokonać zakupu usługi, czy też rezerwacji, nie tylko z poziomu panelu sprzedażowego, ale również z licznych podstron linkujących do procesu zakupowego. Ułatwieniem dla osób kupujących usługi poprzez stronę internetową jest możliwość założenia swojego konta. Dzięki temu, w zakładce Mój Profil, użytkownik ma dostęp do wszystkich informacji związanych z jego kontem, szczegółowej historii rezerwacji oraz dostępnych kodów rabatowych.

Nowa strona, to także nowy rozkład lotów w formie zaawansowanej wyszukiwarki. Poziom szczegółowości filtrowania pozwala na bardzo precyzyjne określenie lotu szukanego przez użytkownika. Bezpośrednio z poziomu wyszukiwarki użytkownik może przejść do zakupu wybranego przez siebie lotu. - Już w trakcie prac nad serwisem przeprowadziliśmy badania użyteczności, które pomogły nam określić, co jeszcze możemy zmodyfikować na nowej stronie. Do tego doszło przetestowanie najbardziej skomplikowanych funkcjonalności, które pozwoliło nam maksymalnie uprościć m.in. proces rezerwacji parkingu czy sprzedaży usług dodatkowych. Dzięki temu stworzyliśmy serwis, który odpowiada zarówno na potrzeby użytkownika, jak i potrzeby biznesowe lotniska - podkreśla Witold Kempa.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_96ebf 2019-07-22 12:13   
gość_96ebf - Profil gość_96ebf
W tym roku leciałem już z 30 razy, większość startuje z KTW i kończę w KTW.
- z security nie miałem żadnych przygód. Prawdę mówiąc oprócz powiedzenia "Dzień Dobry" nie mam z nimi żadnej interakcji: przechodzę, ew. bramka piszczy i sprawdzają mnie tym papierkiem, zabieram graty i idę dalej...
- terminal B jest stary i brudny. Toalety są straszne i jestem trochę w szoku, że dla niektórych to "normalny standard". Jest też zupełnie nieprzemyślany (checkiny totalnie blokują przejście dalej do security) więc cieszy mnie informacja, że lada chwila zaczną go przebudowywać.
- brak kiss&fly to poważny problem którego GTL nie ma zamiaru rozwiązywać bo "kasa, misiu, kasa".
- daleko od KTW, slabo z komunikacją, wprawdzie bardzo się polepszyło od momentu wprowadzenia nowych lini AP2/3 (niestety tabor to jakaś makabra, najbardziej hałasujące autobusy jakie w życiu słyszałem, małe odrzutowce...) ale niestety szybkiego pociągu brak i w ogóle się na to nie zanosi. Zostaje tylko samochód i absurdale wyrzucanie pod hotelem..

gość_8cc2c 2019-07-21 23:44   
gość_8cc2c - Profil gość_8cc2c
Zarówno SAS jak i Air France uciekły z Katowic i nie mają zamiaru wracać. To jest brudne lotnisko czarterowe i tyle. Pewnie jest jeszcze dobre dla Cargo i na tym można zakończyć. Obsługa jest delikatnie piszą lekko opryskliwa...
gość_0b899 2019-07-21 13:49   
gość_0b899 - Profil gość_0b899
Przynajmniej 2 razy w tygodniu korzystam z KTW portu lotniczego odlatując lub wracając nigdy jeszcze nie czekałem na bagaże dłużej niż 15 minut. Co do kultury to niczym nie odbiega obsługa z tą w WAW KRK czy VIE. czystość toalet taka jak na każdym innym lotnisku z tym, że w KTW jest o wiele więcej toalet po przylocie niż w KRK czy WRC. Poza tym przestrzeń tego lotniska taka, że ościenne mogą tylko pozazdrościć.
Co do strony to było by fajnie podawać typ samolotu w informacji.
A tak poza strona to kiedy wreszcie będzie jakis nowy operator liniowy tupu SAS czy AIR FRANCE??? To by chciał usłyszeć od Pana Tomasika!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama