Ryanair będzie szkolił pilotów razem z Bartolini Air

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 lipca 2019 08:36
1 komentarz
Ryanair ogłosił partnerstwo z polskim ośrodkiem szkolenia pilotów Bartolini Air pod nazwą Ryanair/Bartolini Air Mentored Pilot Training Programme.
Reklama

Dzięki współpracy irlandzki przewoźnik lotniczy powiększy swoją kadrę o wykwalifikowanych pilotów zawodowych, którzy będą wspierać jego dalszy rozwój w całej Europie. 18-miesięczny intensywny program szkoleniowy będzie dawał uczestnikom możliwość uzyskania licencji pilota na jasnych zasadach. Po ukończonym szkoleniu będą gotowi dołączyć do szkolenia na typ Boeing 737 w Ryanair. Kadeci uczestniczący w programie odbędą szkolenie realizowane przez instruktorów Bartolini Air zgodnie z procedurami Ryanair. W ciągu najbliższych 4 lat zostanie wyszkolonych ponad 300 zawodowych pilotów. Zajęcia będą odbywały się we współpracy z Portem Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta oraz Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury.

Ryanair oferuje atrakcyjne możliwości rozwoju dla nowych pilotów, dzięki:
  • 86 bazom lotniczym w 38 regionach
  • najlepszym w branży standardom szkoleniowym
  • atrakcyjnemu trybowi pracy, w którym po każdych 5 przepracowanych dniach przysługują 4 dni wolnego
  • najlepszemu w branży wynagrodzeniu (do 200 000 euro rocznie na stanowisku kapitana!)
  • możliwości awansu
  • jasnej ścieżce rozwoju
  • najnowocześniejszej flocie w Europie, w której skład będzie wchodzić zaawansowany technologicznie samolot Boeing 737 „Gamechanger”

- Ryanair ma przyjemność ogłosić partnerstwo szkoleniowe z Bartolini Air, ośrodkiem kształcenia lotniczego, który posiada imponujące osiągnięcia w szkoleniu najwyższej klasy pilotów. Bartolini Air jest jedyną szkołą w Europie Środkowo- Wschodniej, realizującą Ryanair Mentored Programme. Obecnie Grupa Ryanair posiada w regionie 12 baz oraz 5 w Polsce, będąc wiodącym operatorem w kraju. To partnerstwo podkreśla nasze zaangażowanie w szkolenie, rekrutację i rozwój pilotów z Europy Środkowo-Wschodniej. Posiadając ponad 100 połączeń do Polski dziennie, spodziewamy się kadetów z całej Europy, którzy skorzystają z preferencyjnych warunków szkoleń w ramach uruchamianego właśnie programu - powiedział Neal McMahon, Ryanair’s Director of Flight Operations:

- Bartolini Air jest jednym z największych ośrodków szkolenia lotniczego w Europie Środkowej. W ramach programu we współpracy z Portem Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta oraz Lotniskiem Olsztyn-Mazury przygotujemy pilotów do pracy w Ryanair. Do tej pory przeszkoliliśmy ponad 1500 pilotów z 56 krajów, a wielu z nich pracuje już w tej linii lotniczej. W ramach Ryanair Mentored Programme, kadeci będą szkoleni przez instruktorów Bartolini Air zgodnie ze standardami Ryanair (SOPS). Uczestnicy programu przejdą szkolenie na flocie nowoczesnych, jedno- i dwusilnikowych samolotów tłokowych oraz symulatorów, a profesjonalne środowisko przygotuje ich do ekscytującej i satysfakcjonującej kariery w naszej partnerskiej linii lotniczej Ryanair. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie tej wieloletniej współpracy - powiedział Bartłomiej Walas, założyciel i prezes Bartolini Air.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_e8db8 2019-07-21 10:50   
gość_e8db8 - Profil gość_e8db8
Niestety Łódź umacnia się w charakterze lotniska szkolnego. Szkoda. Trzecie miasto w Polsce z lotniskiem zdolnym obsłużyć 2mln pax rocznie zostaje bazą dla prywatnego biznesu. Trochę to smutne...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama