Prezes Lufthansy oskarża lowcosty o niskie ceny biletów

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
18 lipca 2019 09:11
23 komentarzy
Dyrektor generalny Lufthansy, Carsten Spohr, skrytykował konkurentów za oferowanie nierentownych, bardzo tanich taryf, ponieważ wojna cenowa ogranicza zyski w branży.
Reklama

Bilety kosztujące mniej niż 10 euro są ekonomicznie, ekologicznie i politycznie nieodpowiedzialne, powiedział Spohr w wywiadzie dla szwajcarskiej gazety NZZ am Sonntag. Według niego loty za mniej niż 10 euro nie powinny istnieć.

- Dwaj najwięksi budżetowi przewoźnicy europejscy tracą ogromną ilość pieniędzy, ponieważ starają się zwiększyć sprzedaż w Niemczech - powiedział Spohr.


Lufthansa obniżyła w ubiegłym miesiącu swoją prognozę zysku na 2019 rok, powołując się na spadek cen biletów lotniczych spowodowany konkurencją ze strony lowcostowych konkurentów w Europie, zwłaszcza w Niemczech i Austrii.

- Nikt nie wypchnie nas z naszych rodzimych rynków. Wojna cenowa pozostawia nam również swoje ślady - dodał Spohr.

Przykładowo Ryanair sprzedaje bilety z Berlina kosztujące mniej niż 10 euro do miast takich jak Budapeszt, Barcelona i Rzym.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6dad7 2019-07-22 00:58   
gość_6dad7 - Profil gość_6dad7
Bardzo mi przykro, wyniki niemieckiego przewoźnika nie są zadowalające, to i jest rozgoryczenie. Gość ma tu rację, że jest to nieekologiczne, ale i tak masa ludzi wybierze LCC. Facet daje sygnał tanim liniom; Dajecie ludziom tanie loty, możliwość tańszego lotu, ale przez to My - regularni tracimy, nie zarabiamy, słupki Nam maleją. Wszyscy jednak wiemy, że ceny ok. 10 euro to już rzadkość i nic nie wskazuje, żeby ilość biletów za taką cenę miała wzrastać.
grzegorz.szmacinski@interia.eu 2019-07-20 18:52   
grzegorz.szmacinski@interia.eu - Profil grzegorz.szmacinski@interia.eu
Ech... Ja jestem tylko ciekaw czy gdyby jakiś szejk z Kataru postawił sieć samoobsługowych stacji paliw w Polsce i sprzedawał paliwo po 1zł to czy Ci wszyscy obrońcy Lufy nie jeździli by tam tankować ? Czy wybralibyście Orlen bo ktoś wam zatankuje ?
Ktoś poniżej wspomniał coś o wolnym rynku ?
Dodam tylko że każdy z nas jest człowiekiem wolnego wyboru chcecie latać LH - bardzo prosze...a ja polece we Wrześniu do Pizy z Berlina za 19,90 € i bardzo się z tego ciesze.

Acha... jeszcze do tych co pisali o busach i siedzeniu na doopie... rozumiem że wg was latanie jest zarezerwowane dla elit tak ? Czyli rozumiem dla Was ?
gość_d61f8 2019-07-19 12:02   
gość_d61f8 - Profil gość_d61f8
gość_b3c7f akurat poziom wyszkolenia załóg low costów jest bardzo wysoki.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama