Okęcie zamknięte na trzy weekendy

12 stycznia 2010 16:39
19 komentarzy
Reklama

Warszawskie lotnisko Okęcie przez trzy weekendy września będzie całkowicie zamknięte - wszystko skutkiem zaplanowanego remontu "krzyżówki", gdzie zbiegają się dwie drogi startowe.

W czasie trzech pierwszych weekendów września nie wystartuje z Okęcia, ani nie wyląduje żaden samolot. Jak zapewniają przedstawiciele PPL, odbyły się w listopadzie rozmowy z użytkownikami lotniska - biurami podróży, przewoźnikami, którzy wiedzą już o problemach.

Razem z "krzyżówką" remontowany będzie także krótszy pas startowy.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
seep02 2010-01-13 21:13   
seep02 - Profil seep02
4tech: ok, na wyspach nie wiem, w Niemczech odsetek nie przekracza raczej 15% ;-) co do strat: wymierne straty będą, ale właściciel portu raczej strat na tym nie poniesie (jak wspomniałem, prócz pensji, dzierżaw itd - co najwyżej: nie zarobi). A koszty prac w nocy do najniższych nie należą. We wrześniu mogą się już zdarzać przymrozki w nocy, a w takich warunkach kłaść asfaltobetonu po prostu nie można: przy ujemnej termperaturze końcowa wytrzymałość pasa startowego byłaby po prostu katastrofalna i przy pierwszym lepszym lądowaniu samolotu trzeba by robić od nowa. Im niższa temperatura, tym wolniej asfaltobeton "nabiera" wytrzymałości. Nie mówiąc już, że normalny asfaltobeton, przy normalnej temperaturze nie nadaje się do użytku "na ciepło", nawet po kilku godzinach, itd... Teraz niech ktoś podliczy koszty i możliwości pracy w takich warunkach i z taką technologią i porówna z perspektywą zamknięcia lotniska... ;-)
4tech 2010-01-13 20:15   
4tech - Profil 4tech
seep02: i tu się mylisz co do autostrad:) w UK remonty takich dróg organizuje się własnie w nocy...:)... pytasz o straty? mam nadzieje ze wystarczy argument ilości operacji lotniczych na minusie ( wymierna strata) straty linii lotniczych, straty dzierzawcow stoisk sklepików kawiarenek.. brak klientów etc...a WAW to duuuzee lotnisko w PL...:)
seep02 2010-01-13 20:09   
seep02 - Profil seep02
that, ktgracz: nie zgadzam się z Wami. Autostrady też remontuje się w taki sposób, że zamyka się jeden z pasów, rzadko kiedy remontuje się w nocy (w Polsce chyba w ogóle) - korzyści nocnego remontu odbijają się tylko pozytywanie na PKB (godzina stania w korku "kosztuje"). Pytanie tylko: gdzie są takie wielkie straty, jak zamknie się lotnisko na prarę dni (prócz PKB oczywiście)? zamknięte lotnisko nie generuje strat i nie generuje zysków... ewentualnie dzierżawa, pensje itd... ale to są "grosze". ktgracz: WAW dużym lotniskiem? nie ma co porównywać WAW do FRA, bo to tak, jakby porównać WRO do WAW... w obu przypadkach różnica w ilości pasażerów jest pięciokrotna
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama