Oświadczenie IATA w sprawie powrotu 737 MAX

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
17 lipca 2019 08:00
2 komentarze
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) wezwało krajowe organy nadzoru bezpieczeństwa lotniczego do dalszego dostosowywania się do wymogów walidacji technicznej przed bezpiecznym powrotem boeingów 737 MAX do służby.
Reklama

Oświadczenie IATA w sprawie wspólnych i spójnych działań na rzecz bezpiecznego powrotu maxów do operacji zostało wygłoszone podczas zorganizowanego przez tę instytucję drugiego międzynarodowego szczytu w sprawie boeingów 737 MAX. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele ponad 40 linii lotniczych, organy regulacyjne ds. bezpieczeństwa, producenci osprzętu wykorzystywanego w produkcji samolotów, organizacje szkoleniowe, stowarzyszenia związane z lotnictwem i leasingodawcy samolotów. IATA powtórzyła także, że istnieje potrzeba dostosowania się przewoźników do dodatkowych wymagań szkoleniowych dla załóg boeingów 737 MAX.


- Tragiczne katastrofy boeingów 737 MAX bardzo obciążają branżę lotniczą, w której bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem. Ufamy Federalnej Administracji Lotnictwa, pełniącej funkcję organu certyfikującego, że zapewni bezpieczny powrót samolotu do służby. Szanujemy też obowiązek organów regulacyjnych na całym świecie do podejmowania niezależnych decyzji na podstawie zaleceń FAA - powiedział Alexandre de Juniac, dyrektor generalny IATA.


- Jednocześnie lotnictwo jest globalnie zintegrowanym systemem, który opiera się na globalnych standardach, w tym wzajemnym uznaniu i zaufaniu, którym darzą się regulatorzy. Ta zharmonizowana struktura z powodzeniem działa od dziesięcioleci i ułatwia podniebnym podróżom utrzymywanie pozycji najbezpieczniejszej formy długodystansowych podróży na świecie. Lotnictwo nie może działać skutecznie bez tego skoordynowanego wysiłku, a przywrócenie zaufania publicznego wymaga go jeszcze więcej - dodał.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_9badd 2019-07-20 01:05   
gość_9badd - Profil gość_9badd
gość_c9896: A ktoś cię zmusza?
gość_c9896 2019-07-17 10:03   
gość_c9896 - Profil gość_c9896
ja nie bede chcial latac tym pudrowanym trupem.
Nawet po updatach elektroniki to jest, bedzie i zostanie, rozciagniety ponad swoje mozliwosci bubel, niebezpieczny bubel, usmiercil 346 osob.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama