Turkish Airlines ze wzrostem liczby pasażerów

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
19 lipca 2019 08:00
W czerwcu br. na pokładach samolotów Turkish Airlines podróżowało łącznie 6,6 mln pasażerów.
Reklama
Taka liczba pasażerów oznacza wzrost o 3,2 proc. w porównaniu z czerwcem 2018 r. Jednocześnie podano, że liczba pasażerów krajowych wzrosła o 1,3 proc. rok do roku - do 2,86 miliona. Na samych trasach międzynarodowych przewieziono więc w czerwcu 3,72 mln podróżnych - tutaj wzrost jest najwyższy i wynosi 4,6 proc.

Przewoźnik podał także, że liczba samolotów we flocie wzrosła do 338 - dla porównania, w czerwcu 2018 r. było to 326 maszyn. Liczba obsługiwanych miejsc docelowych wzrosła przez rok z 303 do 311.


Turecki przewoźnik ogłosił także, że podpisał umowę code-share z Kuwait Airways.

- Oczekujemy, że ta umowa code-share przeniesie partnerstwo dwóch przewoźników narodowych na wyższy poziom i zapewni szansę pasażerom z Kuwejtu i Turcji na jeszcze łatwiejsze podróżowanie. Obie firmy będą ściśle współpracować, aby zaoferować pasażerom jak najlepsze usługi - powiedział Bilal Ekşi, prezez Turkish Airlines.

Kuwait Airways obsługuje obecnie ze swojej bazy siedem rejsów tygodniowo na główne lotnisko w Stambule i kolejne siedem na lotnisko Sabiha Gökçen. Turkish Airlines z dwóch portów obsługujących Stambuł lata natomiast do Kuwejtu z częstotliwością 6 rejsów na dobę.

Fot.: Turkish Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama