Norwegian: Kjos zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
11 lipca 2019 15:11
Wieloletni dyrektor generalny Norwegiana, Bjorn Kjos, zrezygnował dziś (11.07) ze swojej funkcji. O swojej decyzji poinformował na zwołanej konferencji prasowej.
Reklama

Kjos jest jednym z założycieli firmy i przez 17 lat pełnił w niej funkcję dyrektora generalnego. W tym czasie z małego regionalnego przewoźnika uczynił trzecią co do wielkości tanią linię lotniczą na europejskim niebie oraz doprowadził do inauguracji połączeń na trasach transatlantyckich.

Podczas konferencji, poinformowano, że stanowisko dyrektora generalnego na czas rekrutacji obejmie obecny dyrektor finansowy, Geir Karlsen. Kjos pozostanie nadal w spółce, pełniąc funkcję doradcy przewodniczącego rady nadzorczej Niela Smedegaarda, który ma pełnić "bardziej aktywną rolę w zarządzaniu". Smedegaard, były szef operatora promowego DFDS, został nominowany na to stanowisko w kwietniu, zastępując innego wieloletniego przedstawiciela Norwegiana - Bjorna Kise'a.

- Bjorn [Kjos] odegrał bezprecedensową rolę w sukcesie Norwegiana - stwierdził Smedegaard. - Bardzo się cieszę, że pozostanie w firmie jako doradca zarządu i przewodniczącego.


Podczas konferencji Smedegaard ujawnił, że głównym zadaniem przyszłego dyrektora generalnego będzie "zwiększanie wartości firmy z korzyścią dla akcjonariuszy, klientów i pracowników". Przypomnijmy, że wskutek problemów finansowych na początku 2019 roku Norwegian musiał pozyskać od akcjonariuszy 3 mld koron norweskich (1,3 mld zł).

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama