×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian: Kjos zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego


Wieloletni dyrektor generalny Norwegiana, Bjorn Kjos, zrezygnował dziś (11.07) ze swojej funkcji. O swojej decyzji poinformował na zwołanej konferencji prasowej.


Kjos jest jednym z założycieli firmy i przez 17 lat pełnił w niej funkcję dyrektora generalnego. W tym czasie z małego regionalnego przewoźnika uczynił trzecią co do wielkości tanią linię lotniczą na europejskim niebie oraz doprowadził do inauguracji połączeń na trasach transatlantyckich.

Podczas konferencji, poinformowano, że stanowisko dyrektora generalnego na czas rekrutacji obejmie obecny dyrektor finansowy, Geir Karlsen. Kjos pozostanie nadal w spółce, pełniąc funkcję doradcy przewodniczącego rady nadzorczej Niela Smedegaarda, który ma pełnić "bardziej aktywną rolę w zarządzaniu". Smedegaard, były szef operatora promowego DFDS, został nominowany na to stanowisko w kwietniu, zastępując innego wieloletniego przedstawiciela Norwegiana - Bjorna Kise'a.

Bjorn [Kjos] odegrał bezprecedensową rolę w sukcesie Norwegiana - stwierdził Smedegaard. - Bardzo się cieszę, że pozostanie w firmie jako doradca zarządu i przewodniczącego.


Podczas konferencji Smedegaard ujawnił, że głównym zadaniem przyszłego dyrektora generalnego będzie "zwiększanie wartości firmy z korzyścią dla akcjonariuszy, klientów i pracowników". Przypomnijmy, że wskutek problemów finansowych na początku 2019 roku Norwegian musiał pozyskać od akcjonariuszy 3 mld koron norweskich (1,3 mld zł).

fot. mat. prasowegość_84e4a - Profil
gość_84e4a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie